DZIECI I RODZINA

Bajki do słuchania dla dzieci.

bajki do słuchania

BAJKI DO SŁUCHANIA DLA DZIECI 

Wieczór to dla nas czas rytuałów. Odkąd urodzili się chłopcy staramy się, żeby nasze wspólne wieczory były przyjemne, spokojne i w pewien sposób przewidywalne. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale jednym z kulminacyjnych i ulubionych momentów zawsze było czytanie bajek. Było, bo w pewnym momencie dzieci chciały więcej i więcej…zamiast zasypiania. Właśnie wtedy pomyśleliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będą bajki do słuchania. Książki nadal są dla nas ważne, ale czytamy raczej w ciągu dnia.

NAJLEPSZE BAJKI DO SŁUCHANIA DLA DZIECI, CZYLI ZASŁUCHAJKI

Wiem po co tu przyszłyście i za chwilę Wam to dam! Na pierwszym miejscu lądują absolutnie najpiękniejsze ZASŁUCHAJKI. To bajki do słuchania napisane przez Anię Rymaszewską-Dybałę, czytane przez Joannę Mielewczyk. Jej kojący głos musicie poznać Wy i Wasze dzieci, to także autorka projektu Kamienice (wywiady z mieszkańcami wrocławskich kamienic, słuchowiska, wkrótce książka!).

Zasłuchajki są nietuzinkowymi bajkami z ciekawymi postaciami. Na pewno spodobają się wymagającym maluchom i zaskoczą dorosłych słuchaczy.

BAJKOWISKO

Bajkowisko jest naszą drugą kopalnią bajek do słuchania. Nie wszystkie lubimy, wybieramy raczej te zwariowane 😉 niż tradycyjne. Bajek z Bajkowiska można słuchać na youtube – tam minusem są reklamy, ale za to bajki do odsłuchania za darmo (reklamy nie nadają się jeśli chcecie słuchać bajek na dobranoc).

 

ZNASZ TE BAJKI DO SŁUCHANIA?
BAJKI EPAPA

To jest dla nas petarda wśród bajek! Ze wszystkich zamieszczonych na stronie, najbardziej polecam Dziwne Przygody Pana Zająca czytane przez Irenę Kwiatkowską.

MĄDRE BAJKI Z CAŁEGO ŚWIATA

Czyli bajki Fundacji Kulczyk. Czytane przez aktorów i dzieci, niosące wartość i za to je bardzo cenię, ale jeśli mam być szczera najlepiej ze wszystkich bajkę przeczytał niezrównany Piotr Fronczewski.

bajki do słuchania

I na koniec ostatnie odkrycie mojego starszaka:

ELFIBAJKI

 

Słuchacie z dziecmi bajek czy wybieracie czytanie?

 

INNE WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

1. EKOLOGICZNE ZABAWY DLA DZIECI
2. FRYTKI Z MARCHEWKI

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.