WROCŁAW

Wrocław na rodzinny weekend 27-28 października.

wrocław na weekend

Kochani, łapcie wydarzenia na najbliższy weekend we Wrocławiu. Wybrałam dla Was najciekawsze spotkania, w których możecie wziąć udział Wy i Wasze dzieci. Info dotyczące wstępu, grupy docelowej i miejsca pod każdym tytułem. Bawcie się dobrze!

Sobota  27-10-2018 

Sensoplastyka od 1 do 3 lat i powyżej 3 lat

Sensoplastyka® to połączenie plastyki i coachingu. Jest metodą stymulowania rozwoju poprzez działania plastyczne. Dzieci pracują z naturalnymi produktami i mają okazję poznać nowe formy wyrazu i działań artystycznych, stymulując wszystkie swoje zmysły.

Zajęcia rozwijają kreatywność, wspierają rozwój kompetencji intra i interpersonalnych, sprzyjają relaksacji.

Dzieci przychodzą na takie warsztaty w ubraniach które można pobrudzić i przez 1-1,5 godz. mają czas na uwalnianie swojej ekspresji przez twórcze działania.

Z produktów takich jak: mąka, olej, kefir, barwniki spożywcze mogą między innymi malować rękami i nogami na wielkim formacie, robić dywan sensoryczny i wiele innych ciekawych i rozwijających działań. Uczestnicy zajęć będą się brudzić, bo przecież brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko.

GDZIE: Yongsters – klub rodzinny

O KTÓREJ: dzieci w wieku 1-3 godzina 10:00, dzieci powyżej 3 roku życia 11:00

WSTĘPbiletowany, cena od 25 zł do 35 zł

Sensoplastyka dla najmłodszych

Warsztaty z sensoplastyki to podróż w krainę zmysłów oraz wolnego wybory. To zajęcia na których zarówno dzieci jak i dorośli uwolnią twórczą energie.

Na warsztatach uczestnicy wykorzystają materiały spożywcze o różnych strukturach i konsystencjach – dotykają, wąchają i…brudzą do woli. Rodzic i dziecko współtworzą zajęcia. Uczą się wspólnie szanować swój wybór oraz stymulują sensorycznie wszystkie zmysły.

Dziecko brudne to dziecko szczęśliwe. Metoda według których prowadzone są zajęcia została stworzona przez Izabelę Annę Stefańską.

Osoba prowadząca – trener sensoplastyki Kalina Tomkowiak Kozak.

Informacje praktyczne:

 • Na zajęcia zabieramy koniecznie ubrania na zmianę!
 • Do warsztatów wykorzystujemy naturalne materiały i barwniki spożywcze, typu mąka, olejki eteryczne, kasze, ziarna.

Dla kogo:

 • Niemowlęta i małe dzieci, od 0 do 3 lat
 • Dzieci, które potrafią same siedzieć, chwytać rączkami.
 • W CK Zamek są dwa przewijaki oraz kącik do karmienia.

Kiedy:

 • Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
 • Grupa 1 rozpoczyna zajęcia o godz. 11.00, grupa 2 o godz. 12.30.
 • Warsztaty trwają ok. 60 min.

Bilety:

 • Zakup biletów przez stronę StrefaZajec.pl
 • Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych
 •  Wstęp: 20 zł (rodzic + dziecko)
 • Czas trwania: 60 minut
 • Zniżka 20% dla posiadaczy aktywnej karty Urbancard Premium.

GDZIE: Centrum Kultury „ZAMEK”

WWW ORGANIZAORA: przejdź na stronę organizatora

Kino w PROZIE. Poranki rodzinne.

Sobotnie przedpołudnia w Prozie zarezerwowane są na seanse filmów familijnych. W programie m.in. klasyczne animacje, ale też filmy fabularne dla młodych widzów. Pokazy będą dobierane tak, by zainteresować najmłodszych kinomanów, dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców.

Co tydzień zostanie zaprezentowany inny film.

GDZIE: klub PROZA

O KTÓREJ: 11:00

WSTĘP: wolny

Aż nuda się uda. Przestrzeń dedykowana nudzeniu się

„Czy nuda może być interesująca? Zapraszamy do wyjątkowej przestrzeni dedykowanej nudzeniu się w galerii Dizajn BWA Wrocław.

Czy nuda nieodzownie wiąże się z lenistwem? Czym była kiedyś, a jaka jest współcześnie? Dotyczy dzieci czy dorosłych? Czy można nudzić się bez wyrzutów sumienia? Łatwiej nam powiedzieć, że byliśmy na wystawie w galerii, niż byliśmy się ponudzić – mówią kuratorki projektu Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan. Przyjęło się, że nuda jest czymś złym, a nawet istnieje powiedzenie: inteligentni ludzie się nie nudzą. Tymczasem nuda okazuje się być luksusem i momentem na spotkanie ze sobą. Może być także stanem poprzedzającym bądź stymulującym do kreatywnych działań.”

Projektanci przygotowali takie miejsce, w której można się ponudzić, czyli tak naprawdę przyjrzeć się samemu sobie.  Przestrzeń stworzona w ramach projektu Aż nuda się uda to miejsce dla wszystkich. Do korzystania z niej zapraszamy przede wszystkim rodziny z dziećmi, które rzadko pozwalają sobie na nudzenie się. Galeria będzie dawała możliwość wspólnego, ale i samodzielnego spędzenia czasu bez szczególnych „atrakcji”. Będzie okazja, by poleżeć wśród palm, powłóczyć się po specjalnym tunelu czy popatrzeć się przez okno.

Otwarcie przestrzeni oraz akcja Szybka nuda?

W ramach otwarcia, które odbędzie się 27 października o godz. 12.00, zapraszamy także na regeneracyjne drzemki, które organizujemy wspólnie z Magdaleną Filcek, pomysłodawczynią i założycielką pierwszej w Polsce Kawiarenki Snu®. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń, mieszcząca się w samym centrum Wrocławia, została stworzona tak, by w krótkim czasie pozwolić na maksymalny relaks. Udział w akcji Szybka nuda jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Zapisy: na 20-minutowe drzemki zapraszamy do Kawiarenki Snu® Vinci Power Nap (ul. Sukiennice 1/2, lok. 5). Seanse rozpoczynają się o 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00. Obowiązują zapisy pod adresem: dizajn@bwa.wroc.pl (w tytule maila prosimy wpisać POWER NAP, a w treści podać imię, nazwisko, wiek, numer telefonu oraz preferowaną godzinę).

koncepcja projektu: Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan / 3D czyli Dizajn Dla Dzieci
aranżacja przestrzeni: Anna Komorowska, Michał Rokita / pracownia k.
ilustracja: Paweł Mildner

Opracowanie graficzne: Sara Makuch
Współpraca i kwerenda: Iwona Kałuża.

KIEDY: od 27.10.2018 | 12:00   do 12.01.2019 | 15:00
GDZIE: galeria Dizajn BWA Wrocław
WSTĘP: wolny

Tajemnice dworca dla najmłodszych

Hello Poland przedstawia specjalną edycję zwiedzania dworca Wrocław Główny skierowaną do najmłodszych. Zapraszają dzieci, młodzież oraz ich opiekunów 11 października (czwartek) o 17.30 i 27 października (sobota) o 12.00.

Dworzec Wrocław Główny jest nie tylko miejscem, w którym rozpoczynają się wspaniałe podróże. To również magiczna okolica, w której zamieszkują tajemnicze istoty – psotne krasnale oraz dostojne smoki, które szczególnie upodobały sobie perony. Jaki ma to związek z tym, że budynek dworca przypomina prawdziwy pałac?

Podczas wycieczki uczestnicy poznają ciekawe historie i legendy związane z dworcem, odnajdziecie gdzie mieszkają krasnale i smoki, zobaczycie największe „skarby” dworca – wspaniałe komnaty ukryte w zupełnie niepozornych miejscach, a także dowiecie się sporo na temat podróżowania koleją.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski – Iwona Stec, która oprócz imponującego doświadczenia w turystyce może pochwalić się także dwunastoletnim stażem pracy na kolei. Nikt nie zna naszego wrocławskiego dworca jak ona.

Koszt wycieczki: 29-35 zł/os.
Dzieci do lat 3 – wstęp wolny.

Zapisy 27 października:

 • Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
 • Zapisy trwają do 27.10. g. 9.00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
 • Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

GDZIE: Dworzec Główny PKP

STRONA ORGANIZATORA: przejdź na stronę organizatora

Warsztaty rodzinne: W zaświaty i z powrotem

Zajęcia odbędą się 27 października 2018 (sobota) roku o godzinie 12.00 w Muzeum Archeologicznym w Arsenale Miejskim, ul. Cieszyńskiego 9

W wielu europejskich mitologiach pojawia się motyw wędrówki w zaświaty, zakończonej udanym powrotem bohatera do świata żywych. Na zajęciach poznamy wybrane opowieści greckie, egipskie i skandynawskie, a przez ich pryzmat dowiemy się jakie wyobrażenie o świecie pozagrobowym i o samych zmarłych mieli ludzie w przeszłości. W drugiej części zajęć, poprzez proste działanie plastyczne, podejmiemy próbę interpretowania dawnych zwyczajów związanych z wędrówkami w zaświaty.

Zajęcia będą prowadzone w przystępny i dopasowany do wieku uczestników sposób, jednak proszę wziąć pod uwagę, że poruszymy takie tematy jak śmierć i pochówek.

 • Zajęcia prowadzi Katarzyna Mikosz
 • Czas trwania ok. 90 minut.
 • Sugerowany wiek dzieci: od 10 do 13 lat
 • Informacje i rezerwacje: tel. 71 347 16 96 w. 332
 • Koszt: 5 zł od dziecka (opiekun bezpłatnie)
 • Ilość miejsc na zajęcia ograniczona

GDZIE: Arsenał Miejski: Muzeum Militariów i Muzeum Archeologiczne

Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne

W soboty w obu muzeach wstęp darmowy na wystawy stałe i chociaż nie będzie się tam działo nic szczególnego pod kątem zabawy i spędzania czasu z dziećmi, oba muzea są świetne i warto udać się do nich z maluchami.

Niedziela  28-10-2018

Bal u Króla Lula

Lulalia to magiczna kraina, którą rządzi dobroduszny Król Lul. Mieszkańcy krainy żyją w wielkiej przyjaźni. Wspólnie spędzają czas na pracy i zabawie. Król przy pomocy Tajemnej Trąbki pilnuje porządku i szczęścia. Mądrze się nią posługuje, używając jej tylko w wyjątkowych sytuacjach. Pewnego dnia szczęście Lulali zostaje zburzone. Nagle znika Tajemna Trąbka, którą podstępem zdobywa leniwy ptak z Baksali Morele Baks.

Czy mieszkańcom Lulali uda się odzyskać Trąbkę? Naszym zdaniem przyjaźń wygrywa zawsze – nie tylko w bajkach. Czy solidarne działanie uratuje także Lulalię – dowiecie się oglądając spektakl „Bal u Króla Lula”!

Dla kogo: dzieci +4
Kontakt: tel. +48608 432 224, 713418002, e-mail: biuro@centrumtworczosci.pl

GDZIE: Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

STRONA ORGANIZATORA: przejdź na stronę organizatora

KIEDY: 17:00

WSTĘPWstęp biletowany, cena od 12 zł do 21 zł

Teatr Bąbli: Czarny czy biały?

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na spektakl pt. „Czarny czy biały?” w reżyserii Piotra Pary. Pary, dedykowany dzieciom w wieku 1-4 lat. Zapraszamy Mamy, Tatusiów, Dziadków ze swoimi pociechami do wspólnej przygody w Krainie Białej i Czarnej. Z połączenia tych dwóch krain powstają rożne ciekawe rzeczy. To opowieść o tym, że nie wszystko jest takie, jakie nam się wydaje.

Ciekawa forma sceniczna oparta na motywie bieli i czerni oraz elementy teatru cieni zauroczą nawet najmłodszego widza i sprawią, że świat teatru stanie dla niego otworem. Po spektaklu odbędzie się wspólna zabawa z aktorkami w teatr cieni. Maluszki będą mogły malować cieniami swoje własne historie.

Czas trwania: 30min + ok. 15 min zabawy z aktorkami

GDZIE: Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

STRONA ORGANIZATORA: przejdź na stronę organizatora

KIEDY: 10:30

WSTĘPWstęp biletowany, cena 21 zł

 

Dajcie proszę znać czy takie zestawienia wolicie co tydzień czy raz w miesiącu <3 i koniecznie polubcie ten wpis na fb, żeby zobaczyło go jak najwięcej Wrocławianek!

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.