Jest okres wakacyjny i nie chcę Was zamęczać długimi tekstami. To dla wielu czas odpoczynku, relaksu i zatopienia myśli w czymś lekkim. Właśnie dlatego powstaje „najlepsze w lipcu”, czyli spis bardzo różnych rzeczy, które wpadły w moje ręce, zachwyciły mnie i mogę je szczerze polecic innym.

 

SERIALE

Od czego innego mogłabym zacząć? Jestem serialomaniaczką. Kiedy zaczniemy sezon, musimy go jak najszybciej zobaczyć, przez co jesteśmy pernamentnie niewyspani. Tak, to już najwyższy czas, żeby przestać to zwalać na dzieciaki. Nie będzie w kolejności od najbardziej ulubionego do najmniej, bo naprawdę wszystkie polecam, choć każdy dla innego odbiorcy. Pisałam już o bajkach na Netflix, które pokochały moje dzieci, teraz czas na coś dla dorosłych.

NARCOS, dzięki któremu jeszcze mocniej pokochałam język hiszpański i nauczyłam się kilku nowych słów. Brzydkich, ale wciąż. Trzymający w napięciu, o bardzo ciekawej fabule.

BLACK MIRROR idealny dla wszystkich chcących się dowiedzieć, jak może wyglądać nasza przyszłość. Myślę, że momentami jest mocno przerysowany, dlatego dawkujemy go sobie po odcinku.

STRANGER THINGS – zwłaszcza pierwszy sezon, który usadzi was w fotelu stojącym w salonie…kilkadziesiąt lat wstecz.

THE CROWN! Co to był za serial i jaka szkoda, że tak szybko się skończył! Ileż jeszcze spraw w nim zostało do tknięcia kijem! Ile aferek, faktów, wydarzeń! Na dodatek genialne stroje, piękne odwzorowanie historycznych momentów monarchii i świetna gra aktorska.

UNSOLVED będzie gratką dla fanów amerykańskiego rapu. Czy rozwiązana zostanie zagadka śmierci dwóch raperów? Zobaczymy, bo jesteśmy w trakcie oglądania!

DARK jest sagą, gdzie los bohaterów waży się we współczesnych Niemczech (świetny do szlifowania języka!). Wciągający, mroczny, ciekawy, zastanawiający i jeden z niewielu dający do myślenia. Genialny i warty każdej poświęconej na oglądanie minuty.

SAFE. Oglądałaś Dextera? Oto i on, trochę starszy i odmieniony. Chyba po raz pierwszy oglądałam Michaela C. Hall w produkcji, w której nie jest mordercą ani psychopatą, a statecznym tatą z wypasionym domem ;). Nie myśl sobie jednak, że to nudny sitcom o rodzinnych perypetiach, absolutnie nie! Bardzo ciekawie rozwiązana sprawa zaginięcia jednej z córek głównego bohatera.

DESIGNATED SURVIVOR znajduje się na liście ze względu na mojego męża, który był ogromnym fanem tego serialu. Mi podobał się tylko pierwszy sezon (oglądany jednym okiem).

FAUDA znajduje się w mojej top 5. Koniecznie sprawdźcie ten serial, zwłaszcza jeśli bliska Wam jest tematyka Izraela i Palestyny. W głównej roli rewelacyjny Lior Raz, dzięki któremu po raz kolejny mam ochotę wrócić do nauki hebrajskiego.

Do nich jeszcze dodaję wciągające OZARK oraz BLOODLINE. Nasz lipiec właśnie upływa pod znakiem serialu komediowego GRACE & FRANKIE z Jane Fondą.

DIY

Wakacje zawsze są pracowitym miesiącem, powiedziałabym nawet…przełomowym. Ciągle coś przerabiamy, malujemy, urządzamy. Moje odkrycia w tym miesiącu to farba LUXENS (póki co sprawdziłam dwa kolory i mam efekt wow oraz chęć malowania wszystkiego).

Kilka moich hitów z IKEA:

 1. po raz kolejny regały BILLY (mam nadzieję, że tym, co nam je zwinęli sprzed nosa nie zmieściły się na auto!!!)
 2. tkanina SOFIA w zielone pasy
 3. zasłony VIVAN (jakie tanie i śliczne <3 tylko cholerstw skrócić nie mogłam)

WROCŁAW

Lipiec we Wrocławiu? O tak! Uwaga, nie są ułożone w kolejności chronologicznej.

 • Targi kolekcjonerskie antyków i staroci, zajezdnia Dąbie przy ul. Tramwajowej 1-3

od 21.07.2018 | 08:00
do 18.08.2018 | 14:00

 • Zakazane Lektury. Więckiewicz czyta „Jądro ciemności” Conrada, Wrocławskie Centrum Konkgresowe

22.07.2018 | 17:00

 • Wakacyjne Niedziele we WRO (zajęcia dla dzieci), Centrum Sztuki WRO – WRO Art Center

22.07.2018 | 12:30

 • Spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem, Art Hotel

17.07.2018 | 19:00

 • Cztery Żywioły – wyjątkowe letnie pokazy na Pergoli – połączenie akrobatyki, muzyki i światła na wrocławskiej Pergoli

od 16.07.2018
do 21.07.2018

 • Letnie kino plenerowe, stadion przy ul. Sołtysowickiej 68

22.07.2018 | 20:00

 • Lato w Synagodze pod Białym Bocianem 2018, 29.07 – Bente Kahan (Polska/Norwegia) & Marco Valabrega (Włochy) & Ronen Nissan (Austria/Izrael) – spotkanie żydowskich artystów i ich osobiste muzyczne historie. Bilety do kupienia w Empiku.

29.07.2018 |18:00

 • Męskie Granie 2018 (zdaje się, że biletów już nie ma a szkoda!), Pergola przy Hali Stulecia

28.07.2018 | 17:00

 • Wakacyjne poranki z Panorama Racławicką, Panorama Racławicka (wstęp biletowany)

19.07.2018 | 09:15

 • Wystawa fotograficzna Zdzisława Dadosa „Entropia”, Miejsce przy Miejscu – filia Ośrodka Postaw Twórczych (Nadodrze)

do 20.07.2018

INTERNETY

Lipiec (co bezpośrednio związane z naszym DIY) = Pinterest, czyli moje ulubione wykopalisko pomysłów wszelakich. Od początku miesiąca zaglądam tam niemal codziennie i zawsze odkrywam coś ciekawego. A to koszyk przerobiony na półkę, a to nowe pokrycie sofy z tkaniny – wiecie o co cho. KLIKNIJ żeby przejść do mojego konta na Pinterest.

Oprócz Pinteresta próbuję ogarnąć aplikacje do Instagrama: Later i Preview. Wciąż jednak brakuje mi systematyczności i nad tym powinnam popracować najmocniej. Skoro przy Instagramie jesteśmy, podzielę się moimi odkrytymi ostatnio kontami, koniecznie wyszukajcie:

kasia_laska – znacie ten głos na pewno!

rusz.sie – energia i wiedza podana na talerzu 🙂

piatypokoj – Kasię obserwuję już długo, ale dopiero w lipcu znalazłam czas żeby przejrzeć wszystkie zdjęcia z Kasi Instagrama i to właśnie dzięki niej już niedługo w naszym salonie wyląduje cała plejada starych mebli :D.

 

W Lipcu nareszcie powietrze pachnie latem, które pamiętam z dzieciństwa. Można zrobić ostatnie zdjęcia w zbożu, bo żniwa trwają w najlepsze. Łąki są w pełni rozkwitu, a drzewa owocowe dają nasycone słoncem owoce. Właśnie zebraliśmy pierwsze śliwki, więc można się spodziewać przepisu na najlepszy na świecie dżem francuski ze śliwek.

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.