DZIECI I RODZINA

Te zdjęcia powiedzą ci więcej o macierzyństwie, niż jakikolwiek poradnik.

jak wygląda macierzyństwo

Wspomnienia zapisane w kadrach – tak pięknie mówi się o zdjęciach. Przechowujesz je w kartonie, w którym jeszcze pachnie papeterią ze szkoły podstawowej. Zamknięte w albumach, kopertach z zakładu fotograficznego i na kliszach pozwijanych w małe, śliskie ruloniki pachnące niepewnością. Czy udało się uchwycić ulotną chwilę podczas naciśnięcia spustu migawki? Kiedy zdarzą ci się bardziej sentymentalne chwile, powoli otwierasz pudło i wysypujesz z nich dzień po dniu z życia, o któym już tylko te zdjęcia ci przypominają.

Tak było do niedawna, bo w erze smartfonów, więcej zdjęć mamy zapisanych w telefonie i na twardym dysku, niż tych schowanych w kartonie z pamiątkami. Nie ma nic w tym złego, to znak naszych czasów. Fajnie czasem wywołać kilka fotografii, dołączyć do tamtych, skrzętnie chowanych przed światłem. W moich albumach (na komputerze oczywiście) są zdjęcia, które do wywołania się nie nadają, ale pokażę je wam, bo są doskonałą definicją…macierzyństwa. Znalazłam na nich te emocje, których nieraz nie potrafię opisać. Dlatego nie zwracajcie proszę uwagi na jakość z tostera czy innej mikrofalówki, bo wszystko co tu za chwilę zobaczycie powstało tylko i wyłącznie na nasze rodzinne potrzeby. Chcesz wiedzieć jak wygląda macierzyństwo bez grama ściemy i nie pod publiczkę? Czego to się nie robi dla innych matek…

1. Jedziesz z dzieckiem na wycieczkę. Masz okazję, żeby zrobić sobie zdjęcie na tak zwaną pamiątkę. Zanim jednak wygodnie usiądziesz, przychodzi ONO. 

 

2. Jesteś w stanie wykonywać jedną czynność przez większą część dnia? Dzieci są jak akumulatory. Ładują się przez zabawę. Im więcej rozrywki, tym więcej mają siły na dalszy ciąg. Zapomnij o nudzie.

 

3. Jeśli ktoś w waszej rodzinie będzie odpoczywał, to raczej nie ty…

 

4. Teoretycznie wanna służy do zażywania kąpieli, w praktyce dziecko zawsze ma na nią lepszy pomysł.

 

5. Jak wygląda macierzyństwo? Nawet jak padasz na pysk, próbujesz się uśmiechać. 

 

6. A kiedy już dziecko robi się kumate, nie ma pieluch i przesypia noc i wydaje się, że oto właśnie świat staje przed Tobą otworem…oni już wiedzą który to otwór. BADUM TSSS znowu jesteś w ciąży.

 

7. Wraca problem niewyspania, mdłości i wszystkich tych przyjemności, o których zwykło się mówić „stan błogosławiony”. Poranki spędzasz przy wesołym chrumkaniu świnki Peppy.

 

8. Potem rośnie ci wielki bebzon. Znajomi zaczynają tradycyjne żarty pod tytułem „czy to bliźniaki” a ty masz ochotę zrzucić balast i jechać w Bieszczady. Niestety, lot w zaawansowanej ciąży jest niewskazany i zostaje ci uwiecznienie brzucha w lustrze.

P.S. Do tej pory nie mogę uwierzyć, że był taki wielki!

 

9. Pewnie nikt ci o tym nie powiedział, ale po porodzie mało która z nas wygląda jak Ania Lewandowska. Mi było bliżej do Buki, nie obrażając Buki.

 

10. Widzisz, że dzieci znajomej na Instagramie słodko się do siebie przytulają? W takich chwilach zawsze pamiętaj, że to INSTAGRAM: kopalnia zdjęć oderwanych od życia. Moim marzeniem jest rodzeństwo bez rywalizacji, ale mam w domu dwóch zazdrośników. 

 

11. Ładne fotografie z dziećmi spróbujemy zamówić u profesjonalisty, bo…

 

12. A poranki z dwójką dzieci?

 

13. Na spacerach próbujesz wyglądać jak hot mamuśka, a tymczasem w domu…

 

14. Bywają chwile, że radości szukasz w tym, co cię otacza. Nawet jeśli to ma być uśmiechnięty ziemniak.

 

15. Dzieci się biją. O jedzenie, zabawki, konkretne miejsce na kanapie, poduszkę, pierwszeństwo, miejsce przy mamie i wiele innych rzeczy. To z czasem mija. Ja ze swoim bratem i siostrą już się nie biję 😉

 

Jak wygląda macierzyństwo? Daruję wam zdjęcia maluchów towarzyszących w toalecie, ale to naprawdę tak wygląda. Dzieciaki krzyczą, niszczą i robią dzikie awantury o byle co. Przy karmieniu piersią momentami myślisz, że cała jesteś zrobiona z mleka, a dziecko próbuje z ciebie wyssać ostatnie tchnienie. Wycieczkom bliżej do szkoły przetrwania niż błogiego wypoczynku.

 

16. Ale i tak życie z nimi byłoby jakieś puste 🙂

 

Świetnie, że tu jesteś! Podobał Ci się ten wpis? Udostępnij go swoim znajomym i zostań ze mną na fp SIMPLYANNA.

1 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.