WROCŁAW

Wrocław na rodzinny weekend 3-4 listopada.

Ostatni weekend we Wrocławiu upłynął nam pod znakiem poszukiwań części garderoby. Na szczęście niczego nie zgubiliśmy, a ubrań szukaliśmy na obrazach w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Po raz pierwszy mogę powiedziec, że pięciolatek zainteresował się sztuką. Trzylatek był za to bardzo przejęty powagą miejsca (kto był w Narodowym, ten wie, o co chodzi). Następnie udaliśmy się do Galerii Dizajn BWA przy Świdnickiej, żeby się ponudzić. Szybko okazało się, że nuda nam się nie uda 😉 – złapaliśmy w biegu pizzę i robiliśmy zdjęcia wrocławskim krasnalom. A co można będzie zrobić lub zobaczyć we Wrocławiu w najbliższy weekend?

sobota 3-11-2018

WROCŁAWSKI TEATR LALEK

NOC BEZ KSIĘŻYCA | 5+

Gdy zapada noc, robi się ciemno. Bardzo ciemno.
Chyba że świeci księżyc.
Ale on nie zawsze świeci. Czasem nie ma go na niebie.
Gdzie wtedy jest i co porabia?

To pytanie nie daje spokoju Zohar, która postanawia odnaleźć nieobecny księżyc i przywrócić jego światło światu pogrążonemu w ciemności. Wyrusza w podróż przez nocne miasto, odważnie stawiając czoła wszystkim niespodziankom, jakie napotka na swej drodze. Będzie ich wiele: ludzie przypominający ryby, złodzieje wyglądający zupełnie jak złodzieje, księżyc w ogóle nie przypominający księżyca. Świat nocą jest zupełnie inny niż za dnia!

Kiedy: 3.11, godzina 15:00

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Obsługi Widza
T: 71 335 49 /11 /12
E: widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Wrocławski Teatr Lalek                Biuro Organizacji Widowni
Plac Teatralny 4                              71 335 49 11/12
50-051 Wrocław
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl
www.teatrlalek.wroclaw.pl           kasa tel. 71 335 49 10

 

Wieczorne zwiedzanie Afrykarium

Hello Poland zaprasza na zwiedzanie Afrykarium po godzinach otwarcia obiektu. Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać ten unikatowy na skalę Polski obiekt bez tłumu turystów, w niedostępnej porze i w towarzystwie przewodnika, który zdradzi Państwu tajemnice tego fascynującego miejsca.

Dowiecie się, dlaczego akrylowe szyby do akwariów sprowadzono aż z Japonii, jak powstawał osiemnastometrowy podwodny tunel oraz które zwierzęta były pierwszymi lokatorami Afrykarium.

Zwiedzanie w cenie 79 zł obejmuje:

  • wejście do Afrykarium po godzinach otwarcia obiektu,
  • zwiedzanie Afrykarium z przewodnikiem,
  • poczęstunek w Laguna Bistro & Cafe (kawa, herbata, ciasto).

Dzieci do lat 3 – wstęp wolny. Pozostali – 79 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

90-lecie Myszki Miki we Wroclavii

Przez niemal cały listopad wszyscy fani Myszki Miki będą mogli świętować we Wroclavii 90 lat zabawy, z jedną z najsłynniejszych rysunkowych postaci świata. Dla gości Wroclavii przygotowano specjalne konkursy z nagrodami.

W dniach 2-9 listopada we Wroclavii powstanie specjalny basen z kulkami. Wszystkie dzieci odwiedzające centrum będą mogły wziąć udział w zabawie „Znajdź Mikiego wśród kolorowych piłek”. Zadaniem uczestników będzie znalezienie w ciągu 60 sekund jednej kulki, która różni się od pozostałych. Wszyscy, którzy będą dostatecznie sprytni, otrzymają nagrodę w postaci opaski z uszami Mikiego lub bransoletki.

Kulkowy basen będzie czekał na najmłodszych na poziomie 0 Wroclavii, w pobliżu wejścia „Dąb”, w terminie 2-9 listopada, w godz. 12.00–20:00. Ukryty Miki (2-30 listopada) Fani Myszki Miki, także ci nieco starsi, będą mogli wziąć udział w innej emocjonującej grze, która polega na znalezieniu 9 naklejek z wizerunkiem Myszki, z każdego etapu jej niezwykłej kariery. Naklejki będą ukryte w różnych sklepach centrum handlowego. Do laureatów trafią nagrody: uszy Mikiego lub bransoletka.

Dodatkowo, wszyscy chętni będą mogli grać dalej i przygotować życzenia dla Mikiego. Na autorów najlepszych życzeń czekają ciekawe nagrody. Aby wziąć udział w zabawie „Ukryty Miki” i złożyć Myszce życzenia, należy odebrać specjalny formularz od jednej z hostess, które będą czekać na poziomie 0 Wroclavii, w pobliżu wejścia „Dąb”, w terminie 2-30 listopada, w godz. 12.00 – 20.00.

Jazz morning kids! Poranki filmowe z muzyką na żywo: Baba Jaga patrzy

Poranne wydarzenia są propozycją Jazztopad Festival dla najmłodszych. W Kinie Nowe Horyzonty odbędą się projekcje, do których muzykę na żywo wykonywać będą znakomici muzycy jazzowi. Podczas spotkań, skupionych wokół różnych tematów, filmowa fabuła zmiesza się z tworzoną ad hoc muzyczną opowieścią, pobudzi wyobraźnię i ukaże młodym widzom (dotąd być może nieznany) świat dźwięków. Oprócz tego po każdym seansie zapraszamy na warsztaty dla dzieci (od 4 roku życia), łączące zabawę ruchową, plastykę oraz elementy arteterapii.

Raz, dwa, trzy, baba jaga patrzy! Wiedz, że dobra z niej kobieta, no i lata jak rakieta.

W programie:

  • Bolek i Lolek – Baba Jaga,
  • Dziwne przygody Koziołka Matołka – Latający Kozioł,
  • Miejsce na miotle.

Zagrają:

  • Janek Samołyk – gitarzysta, autor piosenek,
  • Kasia Dubaniowska – skrzypce, instrumenty klawiszowe.

Warsztaty teatralne po seansie poprowadzi Kinga Maciejewska.

wstęp biletowany, sobota 3.11.2018 godzina 10:00 (obecnie brak wolnych miejsc, ale można zadzwonić i dopytać)

Weekendowe warsztaty piernikarskie w Piernikarni Wrocławskiej

Piernikarnia Wrocławska zaprasza 03.11.2018 i 04.11.2018. na sobotnie i niedzielne, rodzinne warsztaty wypiekania i malowania lukrem na piernikach. Na zajęciach dzieci i dorośli poznają historię piernika, własnoręcznie uformują słodkie ciasteczko, a po wypieku ozdobią swoje dzieło lukrem królewskim.

Przy okazji goście poznają pasjonującą historię piernika. Każdy uczestnik opuści warsztaty z kilkoma własnoręcznie wykonanymi piernikami. Po zajęciach można zrobić aromatyczne zakupy w piernikowym sklepiku.

Warsztaty odbywają się w sobotę o godzinie 12.00 i 14.00   i niedzielę o godzinie 13.00  i 15.00

Bilety do zakupienia w sklepie internetowym:

Koszt warsztatów to 20 zł od osoby. Informacja pod numerem telefonu +48 606 566 266.

niedziela 4-11-2018

 

MY TU GRAMY! muzyczno-teatralne warsztaty dla najnajmłodszych

Już na poczatku listopada zapraszamy na włączające warsztaty teatralno-muzyczne dla dzieci od 1. miesiąca do 3. roku życia wraz z opiekunami, a także rodziców oczekujących na dziecko. Zabawy mają charakter interdyscyplinarny i czerpią z dwóch głównych źródeł: metody Emila Jaquesa-Dalcroze’a oraz doświadczeń teatru inicjacyjnego (zwanego w Polsce teatrem dla najnajmłodszych). Inspiracją w pracy nad koncepcją zajęć była także teoria uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona.

Co drugie zajęcia są współprowadzone przez choreografkę pracującą z językiem migowym, co jest próbą przełożenia muzyki na język ciała i otwarcia warsztatów dla dzieci z dysfunkcjami słuchu.

 

WARSZTAT III: KAŁUŻOWE TAŃCE

4.11.2018 | 11:30 i 13:30*

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nieprawda!
W listopadzie posłuchamy odgłosów deszczu, wiatru i burzy. Założymy kalosze i wyjdziemy na dwór (spokojnie, tylko w wyobraźni!). Pochodzimy po błocie, wskoczymy do wszystkich kałuż. Potańczymy w deszczu do rytmów polki, kujawiaka i oberka. Będą także – jak zawsze – jesienne piosenki.

Szczegółowe informacje i rezerwacja miejsc: Biuro Obsługi Widza 71 335 49 49 / 11 / 12 || widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Bilety: 20 zł | Czas trwania: ok. 45 min.

Koncepcja i prowadzenie warsztatów: Monika Jeszke, Agata Cejba, Madi Rostkowska

*w godz. oznaczonych gwiazdką odbywają się zajęcia z wykorzystaniem języka migowego, dostosowane do potrzeb dzieci i rodziców z dysfunkcjami słuchu. Osoby z dysfunkcjami słuchu mogą kupić bilet na warsztat w cenie 10 zł. Bilety zniżkowe prosimy odbierać w kasie teatru za okazaniem odpowiedniego zaświadczenia.

Taneczna Podróż – Spektakl dla dzieci

Zapraszamy Was serdecznie w taneczną podróż, podczas której zawitamy do przeróżnych części świata, gdzie spotkamy niezwykłych tancerzy, obejrzymy ich taniec, weźmiemy udział w animacjach tanecznych, będziemy tworzyć najzabawniejszą orkiestrę świata przygrywającą tancerzom…a wszystko to pod okiem uroczej maszynistki Mariolki, która zaczarowanym pociągiem zabierze dzieci w tę niezwykłą podróż:)

Spektakl teatralno-taneczny „Taneczna Podróż” dedykujemy dla dzieci od 3go do 5go roku życia.

Magiczna podróż w czasie przeniesie dzieci i dorosłych do świata tańca i zabawy.

Naszym założeniem jest tworzenie spektaklu wspólnie z dziećmi, to one będą miały wpływ na wydarzenia na scenie i dzięki naszym animatorom wezmą czynny udział w tworzeniu przestrzeni teatralnej, przy okazji świetnie się bawiąc.

Termin:
Niedziela, 04 listopada 2018 o 12:30-13:30

Cennik:
bilet ulgowy 18 zł
bilet normalny 20 zł

Miejsce spektaklu:
Sala Waniliowa Szkoły Tańca Al-Mara
ul. Ofiar Oświęcimskich 19, I piętro,
50-069 Wrocław

Cocofli Dzieciom – „Mała duża historia o jutrze”

Leśne zwierzaki z książki „Mała duża historia o jutrze” (Reka Kiraly) wędrują wśród jesiennych liści i zastanawiają się czym jest jutro?

I jak dziś w jutro się zamienia? Zapewne dzieje się to nocną porą, ale jak i kiedy dokładnie? Postanawiają więc czuwać, żeby przyuważyć ten magiczny moment…

Wstęp wolny.

04.11.2018 | 11:00

INNE TERMINY

Cocofli – books art cafe wine bar

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Granice wyobraźni

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Granice wyobraźni”.

Niedzielne warsztaty wokół wystawy Elli Littwitz „I wody stały się piołunem” zabiorą uczestników w obszary Morza Śródziemnego.

Dzieci przyjrzą się jego specyfice od koloru po kompozycję – zapoznając się przy tym z dwoma jej rodzajami – dynamiczną i statyczną. Punktem wyjścia do działań artystycznych staną się trzy rzeźby artystki o zagadkowych tytułach „1 066 636 (wschód)”, „461 493 (centrum)”, „38 933 (zachód)”, których znaczenie wspólnie spróbują odgadnąć.

Następnie na podobieństwo dzieł artystki stworzą własne płaskorzeźby z niebieskiego niczym morze papieru. Przyjrzą się również twórczości izraelskiej artystki, którą inspirują archeologia, historia, botanika, kultura i polityka.

Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.

04.11.2018 | 13:30
MWW Muzeum Współczesne Wrocław
Zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Wymagana rezerwacja

Podaj dalej i polub ten wpis na fb <3

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.