WROCŁAW

Humanitarium we Wrocławiu.

humanitarium we wrocławiu

Wrocław stoi ciekawymi miejscami, ale nie wszystkie nadają się dla rodzin z małymi dziećmi. Muzea, choć interesujące, potrafią szybko znudzić dzieci swoją powagą i majestatem. Zresztą nie oczekuję od dwulatka, że będzie godzinami podziwiał obrazy – do Muzeum Narodowego to raczej my chodzimy zachłysnąć się sztuką, a dzieciom pokazać, że ona istnieje i jest na wyciągnięcie ręki. Wiele więcej frajdy sprawia dzieciom wycieczka do ZOO, a latem do Ogrodu Botanicznego…pod warunkiem, że jest tam plac zabaw. Czego zatem oczekiwałam po wyprawie do Humanitarium we Wrocławiu? Kompletnie niczego. 

Już tyle razy zawiodłam się na ofercie wrocławskich atrakcji turystycznych. Zwłaszcza tych dedykowanych dzieciom. Tym razem niespodzianka, było tak dobrze, że postanowiłam Wam polecić to miejsce, bo dzieciaki nie chciały z niego wychodzić i wracać do domu!

Humanitarium we Wrocławiu znajduje się przy ul. Stabłowickiej 147A, 54-066 Wrocław. Najlepiej wybrać się tam samochodem, ponieważ dojazd komunikacją miejscą może okazać się kłopotliwy. Oprócz standardowego zwiedzania, w Humanitarium możecie zapisać dzieci na zajęcia doświadczalne dla różnych grup wiekowych. Bardzo żałuję, że choróbska nas powstrzymywały, ale mam nadzieję, że latem uda się skorzystać z oferty.

Co dzieci mogą robić w Humanitarium we Wrocławiu?

Mogą poznać prawa fizyki, zaobserwować ciekawe zjawiska (woda wypływająca z nicości, załamanie strumienia światła czy znikanie strugi światła w oleju), doświadczyć jak się żyje w domu z pochyłą podłogą albo lata miotłą po Wrocławiu. Muszę przyznać, że i nam dorosłym bardzo się podobało – najwięcej czasu spędziliśmy przy zagadkach logicznych. Dzieci najchętniej sprawdzały proces powstawania olbrzymich baniek mydlanych.

Dla najmłodszych dzieci, które nie do końca ogarną fizykę albo chemię, w środku jest mini plac zabaw z dużymi klockami, do których dzieci lecą w pierwszej kolejności. Antoś do tej pory wspomina „krzywy pokój” i mówi, że to jego ulubione muzeum. Zdaje się, że prędzej czy później będziemy musieli tam wrócić.

Na zdjęciach starałam się złapać co robiliśmy, ale nie wszystko, żebyście sami sprawdzili resztę atrakcji.

Inne miejsca, które polecam we Wrocławiu:

MUZEUM PANA TADEUSZA WE WROCŁAWIU

WYSTAWA LEGO WROCŁAW

KOLEJKOWO

 

Świetnie, że tu jesteś! Jeśli podobał Ci się ten wpis, będę wdzięczna za udostępnienie go znajomym i zostawienie komentarza.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.