DZIECI I RODZINA

7 rzeczy, które musimy przekazać dzieciom!

przekazać dzieciom

Myślisz, że różnice między kobietą a mężczyzną polegają na tym, co poniżej pasa? Albo, że oni są z Marsa, a my z Wenus? Bezedura! Nawet wzrost ani zarost może nas nie różnić ;), ale podejście do życia, dzieci i domu – o tak! Zresztą ciekawe ile z tych punktów zgadza się u Was? Uwaga, płeć można w poniższych opisach dowolnie zmieniać! Chcesz podobne wartości przekazać dzieciom?

– Idę spać!
– OK, ja też za chwilę idę.

Ona idąc pod prysznic, zbiera z podłogi rzeczy, które zostawiły po kąpieli dzieci. Mimochodem przeciera wannę, potem podłogę i ślady, które woda zostawiła na lustrze. Myjąc zęby szoruje też umywalkę. Zakręca wodę, sprawdza czy dzieci śpią, przykrywa je kołderką, układa swoją pościel, nastawia budzik i kładzie się spać.

On bierze prysznic i idzie spać.

– Muszę dokończyć papierologię, zrób coś szybkiego na obiad!

Ona ugotuje makaron, zrobi pesto i dobierze kolor talerzy tak, żeby wszystko się ładnie komponowało.

On zadzwoni po pizzę.

Zginął telefon.

Ona: szuka w popłochu, wybebesza torebkę, pyta dzieci czy nie widziały telefonu, przypomina sobie 100 ostatnich miejsc, w jakich odkładała telefon. W akcie desperacji przeprasza grzecznie psa z legowiska i sprawdza w, na, pod.

On prosi ją, żeby zadzwoniła do niego. Sięga do kieszeni marynarki.

Zakupy.

Ona robi listę, idzie, kupuje, przynosi, układa.

On idzie i dzwoni do niej, żeby zapytać, co trzeba kupić.

– Dzisiaj Ty kładziesz dzieci spać!

Ona: kąpiel, ząbki, przykrywa kołderką. Układa się z dziećmi wygodnie i proponuje czytanie lub słuchanie bajek. Dzieci wybrały czytanie, pozwala im wybrać książkę i czyta tak długo aż maluchy zasną. Następnie gasi światło i po cichutku wychodzi.

On: kąpiel, ząbki, przykrywa kołderką. Układa się z dziećmi wygodnie i proponuje czytanie lub słuchanie bajek. Dzieci wybrały czytanie, pozwala im wybrać książkę i czyta tak długo aż zaśnie.

Kiedy (pierwsze) dziecko zje coś, czego nie powinno.

Ona: trzeba jechać do szpitala! Albo do przychodni! Szybko, bo przecież TO jest bardzo szkodliwe, toksyczne, trujące, kancerogenne, śmiertelnie niebezpieczne.

On: cierpliwie czeka i mówi „już nie trzeba”.

Jadą na wakacje. Pakują się.

Ona: spakowała już swoje rzeczy, rzeczy dzieci i wszystko, co potrzebne będzie w czasie pikniku. Do tego buty na zmianę (bo dzieci mogą zmoczyć), dodatkowy koc (gdyby komuś było zimno), spray przeciw komarom i pięć reklamówek niezbędnych rzeczy.

On: kluczyki, dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

Kim jesteś w Waszym związku? Nią czy nim? 🙂 Chcesz podobne wartości przekazać dzieciom?

Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim z innymi!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.