DZIECI I RODZINA

10 typów matek w przedszkolu.

Nie będę owijać w bawełnę, mamuśki wariują na punkcie swoich dzieci i wcale im się nie dziwię, sama jestem helikopterem. Odnajdujesz się w którymś z tych punktów?

1. Zasmarkana.

A mój Wojtuś to tak trochę pokasłuje, ale katar ma przeźroczysty, lejący. Proszę zadzwonić gdyby miał gorączkę. Wojtuś na pewno nie zaraża, przecież gdyby zarażał, ja też bym była chora!

2. Kumpela.

Ależ wczoraj impreza, aleśmy pochlali! Wszystkich zna, z każdym pogada. A w tym czasie dzieciak myk myk do wyjścia po cichu. O rany, gdzie mój Wojtuś?

3. Samarytanka.

Nosek wytrze, dupkę podetrze, kapcie założy.

4. Oczytana.

A wie Pani? Wczoraj przeczytałam, że to nie jest dobre dla dzieci. Jedna blogerka tak napisała i ja jej wierzę! Skoro to jest w Internecie, to musi być prawda!

5. Niewiadomska.

Nie wie nic: w jakiej grupie jest dziecko, czego potrzebuje i co trzeba wypełnić. Nie wie gdzie się płaci, kto jest wychowawcą i kiedy zebranie. Trzeba mieć nadzieję, że z przedszkola odbierze prawidłowego (znaczy: swojego) malucha!

6. Społecznica.

Pierwsza się zgłasza do trójki klasowej, bierze udział we wszystkim, co organizuje przedszkole. Tak naprawdę pod przykrywką bezinteresownej pomocy obserwuje Wojtusia podczas zabawy ;).

7. Oburzona.

A dlaczego Wojtuś nie zjadł obiadu? A czemu Wojtuś ma brudne spodenki? Kto podrapał Wojtusia po buzi? Czemu Wojtuś ma zdarte kolana?

8. Zdolna.

Wszystkie zadania domowe wykonuje najlepiej z całej grupy. Oczekuje pochwał za dokładne kolorwanie i ponadprzeciętną kreatywność!

9. Stara maleńka.

Najchętniej sama by wypróbowała wszystkie przedszkolne zabawki! W zasadzie żałuje, że nie może posiedzieć na tym słodkim, małym krzesełku i z innymi dziećmi zjeść posiłku.

10. Blogerka.

Uważnie obserwuje, a potem w Internetach obsmarowuje inne matki. Że sama niby taka idealna, taka dokładna, taka na tip top! Nie wierzcie jej, lubi wymyślać, a i swoje ma za uszami.

 

Uwaga: zanim znowu nazwiesz mnie Grażyną pamiętaj, że masz na imię Janusz.
Wszystkie Wojtusie z tego wpisu zostały zmyślone. Podobnie jak ich mamusie. 😉

 

Podobał Ci się ten wpis? Polub go i udostępnij na facebooku <3

 

2 comments

  1. Kasia 22 września, 2018 at 11:15 Odpowiedz

    🙂 🙂 🙂 odnajduje się gdzieś pomiędzy samarytanka i społecznica (byłam już w trojkach i wtedy nie ma wiecej możliwości obserwowania dodatkowo swoich Wojtusiow:))

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.