DZIECI I RODZINA

5 rzeczy, które zrobisz z dzieckiem w domu i w ogrodzie

z dzieckiem w domu

Jaka pogoda jest na Wyspach, każdy wie. Słońce, za chwilę deszcz, potem słońce i wiatr a po dziesięciu minutach gradobicie – normalka. Musimy zawsze i wszędzie być przygotowani na każdą ewentualność. Zdarza się, że wychodzimy na dwór z ekwipunkiem do malowania po to, żeby zaraz uciekać w strugach deszczu. Jest jednak wiele takich aktywności, które z powodzeniem możemy przenieść na zewnątrz albo wrócić z nimi do środka. Co robić z dzieckiem w domu i w ogrodzie? Zobacz 5 naszych rutynowych aktywności.

1. Malowanie.

Na starym prześcieradle, na kartkach, kredą tablicową na ziemi (to ostatnie raczej do domu, wiem). Wszystko co kolorowe i zostawia po sobie ślad jest świetną frajdą dla dzieci. Do malowania dołącz plastelinę, piasek kinetyczny, kredki. Kolorowanki i wyklejanki też można zabrać ze sobą na piknikowy kocyk i cieszyć się ładną pogodą oraz dobrą zabawą na zewnątrz tak samo jak w środku.

DSC_1274

– Mamo, jesteś moją najlepsia psijaciolka. No. Jest wzrusz. ❤

A photo posted by Anna Bartnik (@boodzik_pl) on

 

Czasem się dziwię, że on kuma jakie zwierzę narysowałam. Dobrze, że nie widać żaby

 

A photo posted by Anna Bartnik (@boodzik_pl) on

2. Majsterkowanie.

Nie wiem jak wasze dzieci, ale Antek jest pierwszy jeśli chodzi o śrubokręty, młotki, wkrętarki i tego typu sprawy. Jego tata zawsze znajdzie coś do naprawienia i aż miło patrzeć jak się w tej kwestii dogadują. W domu i na dworze można też tworzyć konstrukcje z klocków lego albo drewnianych, można zbudować garaż dla resoraków albo, tak jak w naszym przypadku, kupić zestaw mini cegieł do wymurowania zagrody dla konia. Cegły są jak najbardziej prawdziwe, choć rozmiarem nie dorównują nawet duplo. Do zestawu dołączona jest kleista zaprawa, pojemnik i malutka szpachelka. Zabawa zajęła moich panów na dobrą godzinę.

 

 

#thisisamansworld

 

A photo posted by Anna Bartnik (@boodzik_pl) on

3. Zielnik.

Trzylatek potrafi już nazwać niekóre rośliny, a mniejsze dzieci są nimi zaciekawione i do dobrej zabawy nie potrzebują znać nazwy konkretnego kwiatka. Tak czy owak podczas spaceru możecie razem ze swoimi pociechami poszukać różnych gatunków, choćby najpospolitszych chwastów, a po powrocie do domu przykleić je do kartek. Ozdobić, pomalować farbami albo przykładać z wierzchu drugą kartkę i „odrysowywać” tak, jak w moim dzieciństwie robiło się z monetami.

DSC_0509 DSC_0513

4. Przerabianie kartonów.

Wiem, że wiesz o czym mówię. Ile razy twoje dziecko interesowało się bardziej opakowaniem paczki niż jej zawartością? No właśnie, warto wykorzystać potencjał kartonów. Do zabawy wystarczą nożyczki dzierżone przez dorosłą osobę i wyobraźnia. Z kartonu można zrobić domek lub połączyć wiele takich domków w labirynt. Można zbudować rakietę albo pociąg i mieć niezły fun od świtu do nocy.

5. Sianie, sadzenie, podlewanie.

Jeśli wszystkie pomysły z dzieckiem w domu się skończyły, skorzystaj z kolejnej rady dotyczącej ogrodu .Do posadzenia w ziemi cebuli czy wysiania rzodkiewki w ogrodzie, nie trzeba mieć dyplomu z ogrodnictwa. Bez problemu zaangażujesz w te czynności dziecko. Nie jestem fanką roślin w pomieszczeniach, ale jeśli ty jesteś, pozwól dziecku podlać kwiatki. Jeszcze fajniej jest to robić w ogrodzie, szczególnie w dni gorące, zresztą…sama zobacz.

DSC_1772

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.