WROCŁAW

Wrocław na rodzinny weekend 17-18 listopada.

Jak co tydzień, przedstawiam Wam weekendową ofertę Wrocławia dla rodzin z dziećmi. My w tym czasie będziemy w Szklarskiej Porębie, dlatego bawcie się dobrze i w naszym imieniu!

17-11-2018 sobota

Piekło – Niebo

Baśniowe widowisko, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem. Główna bohaterka, mama siedmioletniego Tadzia, trafia do nieba, ale postanawia, że nie podporządkuje się losowi, tylko wróci na ziemię do swojego synka. W trakcie podróży z zaświatów poznaje diabła, który chciałby zostać człowiekiem, archanioła, który kiedyś był człowiekiem, oraz własnego tatę, który jest tylko połową człowieka. Przy okazji doprowadza Lucyfera do szału, wywołuje u świętego Piotra stany lękowe i zmusza Boga, żeby się zastanowił. PIEKŁO – NIEBO nie jest opowieścią o śmierci. To opowieść o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia.

Spektakl dla dzieci 7+

Bilety 20 zł ulgowe, 25 zł normalne, rezerwacja 71 335 49 11/12/49

Zobacz: strona www organizatora

17.11.2018 | 14:00, Wrocławski Teatr Lalek

Jak zostać tajnym agentem, czyli warsztaty kryptograficzne

Nie chcesz aby ktoś przeczytał Twój pamiętnik? Chcesz przesłać info, którego nie przeczyta nikt poza adresatem? Zaszyfruj ją. Będziesz potrzebować jedynie wyciskarki do cytrusów, wałka do ciasta i kilku innych zwykłych przedmiotów dla których znajdziemy niezwykłe zastosowanie.

Podczas najbliższych sobotnich warsztatów rodzinnych uczestnicy zmienią się w tajnych agentów. Zbudują maszyny szyfrujące, zrobią skytale (taka metoda szyfrowania) i niewidzialny atrament, a wszystkiemu towarzyszyć będzie opowieść o pocztowych ciekawostkach.

Zapisy pod numerem telefonu 71 3436765 (wymagana rezerwacja)

17.11.2018 | 11:00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Jesienne lampiony – warsztaty szkła fusingowego

Nic nie podkreśla urody szkła tak bardzo jak światło. Płomień świecy migający w szklanym lampionie uwydatnia jego kolor, fakturę, śle wokół migotliwe cienie. Szkło jest materiałem przedziwnym, tajemniczym i pełnym przeciwności. Bywa kruche i płynne, zimne i gorące, ostre i delikatne. Uczestnicy spróbują  je na warsztatach poznać i okiełznać, tworząc piękne lampiony. Niech ich blask ociepli nadchodzące jesienne wieczory…

W ramach cyklu Sztuka Puka na warsztaty szkła fusingowego Moniki Wieczorek organizatorzy zapraszają entuzjastów unikatowych szklanych drobiazgów, także tych, którzy dotąd nie mieli okazji pracować ze szkłem. To nie takie trudne, choć efekty bywają zadziwiające.

Zapisy: tel. 71 348 30 10

Uwagi: wpłaty za zajęcia należydokonywać do 15 listopada 2018 przelewem na konto Ośrodka, po wcześniejszym telefonicznym zapisaniu się na listę uczestników; numer konta: PKO Bank Polski S.A. 12 1020 5226 0000 6402 0416 0578.

17.11.2018 | 11:00, Ośrodek Działań Twórczych Światowid
Wiek 10+, Wstęp biletowany, cena od 50 zł

18-11-2018 niedziela

Park Młodego Wrocławianina – WROśnij we Wrocław

Zapraszamy 18 listopada o godz. 10.00 na Wzgórze Gajowickie (górka Pafawag, przy siłowni terenowej) wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Wrocławia i ich rodzinami posadzimy 18 drzew przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej specjalnie na tą okazję.

W tym roku rozpoczynamy akcję WROśnij we Wrocław skierowaną do najmłodszych wrocławian i ich rodziców. Pojawienie się dziecka w rodzinie to zawsze niezwykle ważne i piękne wydarzenie. Dlatego też chcielibyśmy umożliwić rodzicom posadzenie we Wrocławiu drzewa, które będzie rosło razem z ich dzieckiem.

W przyszłym roku planujemy rozwinąć akcję WROśnij we Wrocław. O szczegółach w sobotę opowie Magdalena Piasecka – wiceprezydent Wrocławia oraz Monika Pec-Święcicka- zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

18.11.2017 | 10:00, Wzgórze Gajowickie (górka pafawag, przy siłowni terenowej)
Wstęp wolny

Spektakl dla dzieci: Pinokio

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na najnowszy spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego pt. „Pinokio” dla widzów od 4 roku życia!

To opowieść o poszukiwaniu miłości i akceptacji, a także o tym, jak ważna w życiu jest wiara w możliwości drugiego człowieka i pragnienie wolności. Jest historią o podejmowaniu mądrych wyborów i konsekwencjach niewłaściwych decyzji.

W tym sezonie 6 uzdolnionych aktorów młodego pokolenia zaprezentuje swoje umiejętności aktorskie pod pieczą reżysera, Piotra Pary. Spektakl odbędzie się w ramach XX-lecia Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

18.11.2018 | 17:00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Kup bilety: www.bilety.centrumtworczosci.pl
Wstęp biletowany, Cena od 13 zł do 18 zł

Teatr Bąbli: Huśtawka

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na nowy spektakl Teatru Bąbli pt. „Huśtawka”, przeznaczony dla dzieci w wieku 1-4 lat.

To niezwykła opowieść o spełnianiu marzeń, wspólnym tworzeniu i świetnej zabawie. Dwie przyjaciółki, następczynie Leonarda da Vinci, marzą o tym, by poszybować aż do nieba niczym ptak. Wpadają na genialny pomysł. Tworzą niezwykłą huśtającą maszynę,  która pozwoli im spełnić marzenie.  Kiedy już cudowny wynalazek powstanie, każdy poczuje się jak w niebie. Będzie pięknie, będzie kolorowo!

Po spektaklu na małych widzów czeka zabawa z aktorkami.

Zobacz: strona www wydarzenia

18.11.2018 | 10:30, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Kup bilety: www.bilety.centrumtworczosci.pl
Wstęp biletowany, cena – 21 zł

Jak urządzić Skrzatowisko – spotkanie wokół ksiązki E. Łętowskiej i K. Pawłowskiego

Zapraszamy dzieci i dorosłych na SPOTKANIE wokół książki Ewy Łętowskiej i Krzysztofa Pawłowskiego „Jak urządzić Skrzatowisko”

Profesor nauk prawnych Ewa Łętowska i doktor filozofii Krzysztof Pawłowski, autorzy książki „Jak urządzić Skrzatowisko”, zapraszają dzieci i młodzież do rozmowy o demokracji, społeczeństwie oraz różnorodności, czyli o tym, jak przestać krzyczeć, dogadać się i zaakceptować siebie nawzajem.

Na początek aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek przeczytają fragment o negocjowaniu konstytucji w Skrzatowisku, potem oddamy głos dzieciom i autorom. Nieśmiałe dzieci zachęcamy do zapisania pytań lub swoich uwag na
kartce – zostaną one odczytane przez prowadzących.

Pięć najciekawszych pytań zadanych podczas spotkania nagrodzimy książkami z dedykacją autorów.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc:
Biuro Obsługi Widza
T: 71 335 49 49 /11 /12
E: widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Wrocławski Teatr Lalek, Plac Teatralny 4

18 listopada 2018, godz. 12:00-14:00

Podobał Ci się wpis? Każdy kosztuje wiele pracy, będzie mi bardzo miło, jeśli ją docenisz i polubisz lub udostępnisz ten wpis:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.