WROCŁAW

Wrocław na rodzinny weekend 24-25 listopada 2018.

weekend we wrocławiu

Jak spędzić weekend we Wrocławiu, żeby zarówno dzieci, jak i dorośli dobrze się bawili spędzając czas na wspólnej zabawie? Jak co tydzień przygotowałam dla Was kulturalną (a jakże!) ofertę Wrocławia na najbliższy weekend. Chyba jeszcze o tym nie pisałam, ale nasze plany związane z wyjazdem w góry musiały poczekać. Wirus pochodzenia przedszkolnego położył na łopatki całą rodzinę! Nie dajemy jednak za wygraną i mamy zamiar wybrać przynajmniej jedno miejsce z poniżej zaprezentowanych, do których zabierzemy dzieciaki i będziemy chillować. Pamiętajcie, że na większość wydarzeń obowiązują zapisy – pod każdą propozycją zamieszczam dane kontaktowe.

sobota 24-11-2018

Kraina Magii i Bajek – Iluzja dla dzieci 4+

Kraina Magii i Bajek to pokaz przygotowany tak, aby bawić, śmieszyć i zadziwiać najmłodszą publiczność. Dzieci cały czas biorą aktywny udział oraz otrzymują na pamiątkę dyplom ,,Asystenta Iluzjonisty”.

25.11.2018 | 11:00, Yongsters – klub rodzinny
Wstęp biletowany , cena od 39 zł do 75 zł

Wrocław w 12 krokach – wycieczka-gra terenowa

Hello Poland zaprasza na wycieczkę z elementami gry terenowej. Poznaj ciekawe budowle i miejsca Starego Miasta we Wrocławiu. Zostaniecie zabrani w pełną zagadek i zadań wędrówkę po Starym Mieście, podczas której wspólnie z przewodnikiem będziecie poszukiwać dwunastu najciekawszych, najważniejszych, ale też tych niespodziewanych i zaskakujących miejsc w przestrzeni miasta. Zapisy 25.11. 12.00

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową. Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu. Cena: 35 zł za osobę.

Czarodziej – Magiczny spektakl familijny

Czy magia istnieje naprawdę? Spektakl „Czarodziej” to niezwykła podróż w krainę iluzji.

Pewnego razu, w pewnym domu, w pokoju Julii pojawia się Czarodziej (Wojtek Rotowski) odwracając jej świat do góry nogami. Gdy ulubiony pluszowy Pajac ożywa, jest to dopiero początek magicznej przygody. Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń.

Kto jako pierwszy przeciął kobietę na pół? Skąd wziął się śnieg? Czy da się zmienić sukienkę w czasie krótszym niż sekundę? Spektakl pokaże czym jest świat iluzji i dlaczego każdy może zostać czarodziejem. Nie tylko zobaczycie magię z bliska ale będziecie mogli jej dotknąć, doświadczyć i poczuć. A może i Ty staniesz na scenie aby przekonać się jak niezwykły może być świat naszej wyobraźni? Kiedy uwierzymy w nasze marzenia wszystko co było dotąd niemożliwe, zdarzy się naprawdę.

Bilety w cenie 59-149 zł.

24.11.2018 | 17:00, Hala Stulecia we Wrocławiu

Co krokodyl jada na obiad?

Spektakl tworzą znakomici artyści: uznany reżyser teatralny i operowy Jarosław Kilian, wielokrotnie nagradzany na całym świecie za swoje prace ilustrator oraz rzeźbiarz Józef Wilkoń. Plejada wielkich nazwisk z obszaru sztuki gwarantuje, że spektakl CO KROKODYL JADA NA OBIAD? stanie się wyborną ucztą teatralną, wizualną i muzyczną.

Kipling, autor „Księgi dżungli” i laureat literackiej nagrody Nobla sięgnął do tradycji baśni, które nie tylko bawią, ale również pomagają lepiej zrozumieć świat. Jarosław Kilian zaadaptował na scenę dwa opowiadania z tomu „Takie sobie bajeczki”: jedno opowiada o początkach świata, drugie o początku cywilizacji. Młodzi widzowie spotkają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które chciało za wszelką cenę znaleźć odpowiedź na pytanie, co krokodyl jada na obiad i poznają przygody Kota, który chadzał własnymi drogami.

24.11.2018 | 15:00, Wrocławski Teatr Lalek
Wstęp biletowany, cena – 25 zł

Zajęcia dla dzieci: „Tektura i papier” w Infopunkcie Barbara

Cykliczne spotkania warsztatowe adresowane do dzieci w wieku 4-10 lat oraz ich opiekunów. W wyznaczone sobotnie popołudnia uczestnicy będą działać wielkoformatowo, konstruując z papieru i tektury wybrane fragmenty świata. Będą malować, budować, eksperymentować, wzajemnie się inspirować, kooperować oraz współtworzyć. 24 listopada odbędą się zajęcia poświęcone Najwyższej Konstrukcji Świata. Spotkania mają formułę warsztatów rodzinnych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Prosimy o przesłanie imienia oraz wieku dziecka na adres: tekturaipapier@strefakultury.pl.

24.11.2018 | 11:00, Barbara
tekturaipapier@strefakultury.pl.
Wymagana rezerwacja

Świąteczna cukierenka – rodzinny scrapbooking

Organizatorzy zapraszają na rodzinne warsztaty scrapbookingowe, na których uczestnicy wykonają urokliwą dekorację – kamieniczkę – cukierenkę. Będą wycinać, kleić, ozdabiać pięknymi ornamentami, błyszczącymi dodatkami i kolorowymi papierami.

Koszt 90 zł /os. 95 zł / dorosły+dziecko Zapisy oraz więcej informacji na stronie Krzywego Komina.

24.11.2018 | 10:00, CRZ Krzywy Komin

Kulinarne eksperymenty – warsztaty językowe dla dzieci

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 3-6 lat na przygodę kulinarno-językową do CityKIDS! W sobotę 24 listopada odbędą się warsztaty Kulinarne eksperymenty prowadzone w języku angielskim. Podczas zajęć uczestnicy sprawdzą czy uda im się nadmuchać balon wykorzystując tylko wodę i sodę oczyszczoną, czy można zrobić rakietę z herbaty i czy w kuchni da się wywołać deszcz?

Próbując udzielić odpowiedzi na te i inne pytania, sprawdzą co jeszcze kryje się w kuchennych zakamarkach wykonując imponujące i nietypowe przekąski. W czterogodzinnym programie ponadto:  językowe gry i zabawy integracyjne,  wspólne śpiewanie angielskich piosenek , seans w Grocie Solnej, śniadanie i obiad

Zapisy: +48 728 30 15 16, przedszkole@citykids.pl Zajęcia odbywają się bez udziału rodziców. Rodzice otrzymują fotorelację z zajęć drogą mailową.

Koszt: 2 godz.  55 zł Całe warsztaty 4 godz. 100 zł, strona www wydarzenia

24.11.2018, od 09:00  do 13:00, City Kids

niedziela 25-11-2018

Spektakl PIES I KOT

„Pies i kot” to ciepła i zabawna historia o Kotce-czyścioszce oraz o Piesku, który dopiero uczy się, jak dbać o czystość. Spektakl jest interaktywny, mali widzowie mają wpływ na to, jak rozwinie się akcja! Będzie edukacyjnie, ale też zabawnie i muzycznie 🎶!

Dla kogo: dzieci 3-6 lat z rodzicami / opiekunami
Kiedy: 25 listopada niedziela godz. 17:00
Gdzie: Duża Scena we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, I piętro (ul. Kuźnicza 29a)
Bilety w cenie: od 13zł do 21 zł

Bilety:
 https://bilety.centrumtworczosci.pl/

 

SPEKTAKL TEATRU BĄBLI PT. „SKĄD SIĘ BIORĄ KOLORY?”

 

GODZ. 10.30, 12.00 I 13.15 –  (DZIECI 1-3 LAT)

To  interaktywny spektakl dla najmłodszych widzów produkcji Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się kolorowy świat i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Kiedy już ma komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

KUP BILET ONLINE: https://bilety.centrumtworczosci.pl/

JUBILEUSZOWE RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE

 

GODZ. 15:00 – (DZIECI OD 4 LAT Z RODZICAMI)

To wyjątkowa propozycja plastycznych warsztatów rodzinnych dla rodzin, które cenią sobie kreatywność oraz współpracę i chcą spędzić razem niedzielne popołudnie. Wspólnie przygotujemy okolicznościową kartkę imieninową, urodzinową lub świąteczną.

KOSZT: 40 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko), 60 zł (3 osoby:
rodzic/opiekun + 2 dzieci lub 2 rodziców/opiekunów + dziecko)
ZAPISY: https://centrumtworczosci.pl/warsztaty/zapisy/zapisy-na-warsztaty-rodzinne/

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.