DZIECI I RODZINA

Randka w domu – 10 pomysłów na wspólny czas bez nudy!

randka w domu

Zbliża się wieczór, a w Twojej głowie pojawia się pomysł: randka w domu. Pierwsza gwiazdka już dawno na niebie, nastroje w Tobie i w Nim gorące. Zatem czas na kąpiel. W końcu dzieciaki już ziewają, trzeba im szyje wyszorować po przedszkolu. Wymieniacie się spojrzeniami. Patrzysz Ty, patrzy on i już wiecie, co będzie za chwilę. Kłótnia, kto im myje zęby. Tak naprawdę oboje myślicie tylko o jednym. Łóżko, dotyk delikatnej pościeli. No i oczywiście czytanie książek na dobranoc.

Tak w wielu domach wyglądają wieczorne rytuały. Nic dziwnego, że rodzice małych dzieci nawet, jeśli wyrwą dla siebie kawałek czasu, może nie starczyć już sił na coś więcej niż…no właśnie. Czy randka musi oznaczać kolację na mieście, kino albo wspólny wyjazd? Jeśli mamy pomoc do dzieci, to jasne – fajnie jest wyjść gdzieś razem i nacieszyć sobą z dala od codziennej rutyny. Poza domem wszystko jest łatwiejsze, a randka w domu? Czy da się w szczególny sposób celebrować czas, kiedy zostajemy we dwoje w miejscu, w którym…spędzamy cały dzień?

Randka w domu – od pomysłu do realizacji.

Pierwsza randka w domu, jaką pamiętam, to wspólna kolacja w Anglii z nieudolną podróbą sałatki coleslaw z pubu w Grappenhall (serio, była tam najlepsza na świecie!).

1. Kolacja – najprostsze danie, wino, kilka świeczek. Zgaszone światło potrafi zrobić atmosferę. Pamiętajcie tylko o odłożeniu telefonów.

W ramach urozmaicenia lubimy przygotować sobie spaghetti – najprostsze aglio olio lub spaghetti z oliwkami.

2. Randka w domu z ekranem czy bez? Ja proponuję maraton z ulubionym serialem.

Co zrobić, żeby ten czas wyróżniał się spośród innych? Mieć nadzieję, że dzieciaki się nie obudzą!

O najlepszych serialach często piszę na fejsie, o na przykład tutaj:

3. Zagrajcie! W planszówki (kto wygra, spełnia życzenia partnera/partnerki!), a jeśli oboje lubicie, to na playstation. Dobrze wiem, że najczęściej konsolę włącza się dla dzieci, tymczasem my lubimy FIFĘ i strzelanki, których byśmy przy dzieciach nie włączyli.

4. Być może nie macie wielu okazji, więc włączcie ulubioną muzykę i potańczcie w końcu coś innego niż kółko graniaste ;).

5. Macie albumy ze zdjęciami sprzed ery dzieci? My uwielbiamy je oglądać, możecie zrobić to samo.

6. Zaplanujcie wspólną podróż! Kocham planować, a już planować podróże w szczególności – bilety lotnicze albo trasę do przejechania, noclegi, wybór atrakcji.

7. Zróbcie coś, na co zwykle nie macie czasu. Wspólna kąpiel albo domowe SPA?

8. Pidżama party w wersji dorośli, czyli zabieramy do łóżka przekąski, laptop z filmem i kieliszek prosecco.

randka w domu 2

9. Jeśli pogoda sprzyja, kolacja pod gwiazdami brzmi świetnie! Wystarczy koc, świeczki, odstraszacz komarów 😉 i oczywiście coś do jedzenia. W pewnym wieku trzymanie się za ręce, to za mało haha 😀

10. Najlepsze zostawiłam na koniec i czytaj uważnie, bo to będzie szaleństwo w czystej postaci. Nie uwierzysz, ale…nic nie stoi na przeszkodzie i możecie…po prostu iść spać!

Dlaczego w tych 10 punktach nie napisałam ani słowa o uprawianiu seksu? Cóż, do tego nie trzeba specjalnych okazji ;).

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.