DOM I PODRÓŻE

Przeprowadzka! Jak się przeprowadzić i nie zwariować?

przeprowadzka

Jak? To pytanie przed wyjazdem zadawałam sobie wiele razy… Jak zmieścić całe dotychczasowe życie do jednej walizki? Jak to życie będzie wyglądało? Jak sobie poradzimy i w końcu jak się przeprowadzić sprawnie i bez stresu? Przeprowadzka spędza sen z powiek.

Większość z nas prędzej czy później przeprowadza się przynajmniej raz. Według statystyk zmiana miejsca zamieszkania, to jeden z najbardziej stresujących okresów w życiu człowieka. Szczerze? W ogóle mnie to nie dziwi, bo przeprowadzałam się pięć razy – w tym raz za granicę, a raz w czasie emigracji. Póki nasz „dobytek” mieścił się w jednej walizce – żaden problem. Po 30 latach już nie było tak prosto.

Kochanie, przeprowadzamy się!

Czujesz dreszczyk czy podekscytowanie? W głębokich zakamarkach pamięci telefonu mam takie zdjęcie – jedna walizka, jedno dziecko, jedna ja i znienawidzone wymiary bagażu narzucone przez linie lotnicze.

Dla mnie jJednym ze sposobów poradzenia sobie z nową sytuacją jest takie ogarnięcie przestrzeni wokół, żebyśmy poczuli się jak u siebie. To zdjęcie rodzinne powieszone w widocznym miejscu, to fotel, na którym lubię czytać i stół, co gromadzi przy wspólnym posiłku całą rodzinę. I auto…które tego wszystkiego nie przewiezie.

Bezstresowa przeprowadzka nie istnieje, ale możemy zminimalizować negatywne skutki zmiany miejsca zamieszkania. Jak? Proszę!

Jak się przeprowadzić bez stresu?

1.Zabierz ze sobą tylko to, czego naprawdę potrzebujesz i używasz lub co ma dużą wartość sentymentalną. To przeprowadzka uświadamia nam, jak wiele potrafimy niepotrzebnie nagromadzić i świetnie weryfikuje, których rzeczy powinniśmy się pozbyć bez wyrzutów sumienia. Tylko pamiętaj – zanim wyrzucisz spróbuj oddać lub sprzedać.

2. Organizacja. Dokładnie podpisane kartony, najlepiej z listą tego, co znajduje się w środku. Gdyby nie podpisy, pewnie do tej pory bym się próbowała rozpakować.

3. Zabezpieczenie delikatnych przedmiotów. Możesz do niego użyć tego, co już masz – koce, pluszaki, ręczniki. Specjaliści od przeprowadzek polecają naklejenie na lustra X z taśmy malarskiej, co ma zapobiegać wstrząsom przenoszonym na lustrzaną powierzchnię.

4. Jeśli masz dużo książek, nie pakuj wszystkich do jednego kartonu. Szkoda kręgosłupa na dźwiganie – lepiej rozdzielić książki i nie mieć kłopotu z przenoszeniem. Albo jeszcze lepiej – najcięższe przedmioty pakuj w walizki z kółkami.

5. Duże gabaryty powierz specjalistom. Transport stołu zleciliśmy przez serwis Furgonetka Giełda. To miejsce, w którym znajdziesz przewoźnika zajmującego się transportem dużych, nietypowych przesyłek.

Musisz wykonać tylko kilka kroków:

– zarejestruj się na stronie Furgonetka Giełda
– dodaj bezpłatne ogłoszenie z opisem przedmiotu, który chcesz przewieźć (u nas były to wymiary stołu, waga, miejsce odbioru i adres docelowy)
– możesz dla ułatwienia dodać zdjęcia stołu
– czekasz aż przewoźnik zainteresowany transportem odpowie na Twoje ogłoszenie
– wybierasz najkorzystniejszą ofertę i kontaktujesz się z firmą transportową

Więcej infomacji dla zlecającego znajdziesz TUTAJ.

6. Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem. Im lepiej przygotowana przeprowadzka, tym mniej niespodzianek spotka Cię po drodze.

7. Naszykuj sobie jeden mały karton z rzeczami potrzebnymi pierwszego dnia w nowym miejscu. I tak nie dasz rady wszystkiego rozpakować, taki kartonik może ułatwić funkcjonowanie.

Dodatkowo…

Pamiętaj, że nowe miejsce zamieszkania, to wciąż tylko nowe miejsce zamieszkania. Minimalizujmy stres, który tylko przeszkadza. Znajdźmy pozytywy zachodzących w naszym życiu zmian i cieszmy się, że żyjemy w świecie, w którym mamy tyle możliwości! A tak z ciekawości – ile razy się przeprowadzałaś i co było dla Ciebie najważniejsze w tym procesie?

Partnerem artykułu jest serwis Furgonetka – giełda transportowa.

2 comments

  1. Marta 4 sierpnia, 2019 at 12:05 Odpowiedz

    Przede mną dopiero zbieranie wszystkich gadżetów żeby to wszystko jakoś solidnie popakować. Na samą myśl robi mi się słabo… Nawet zaczelam zastanawiac sie czy nie zostawić wszystkiego eleganckim przeprowadzkom skoro i tak przewożą całość w nowe miejsce w Warszawie. Ostatnio totalnie nie mam nerwów do takich rzeczy. A pakowanie to dla mnie syzyfowa praca… ;(

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.