WROCŁAW

Piękna Helena we Wrocławiu.

Budzik jest śliczny, ja nie najbrzydsza ale dzisiaj pokażę Wam coś pięknego. Jeszcze kilka miesięcy temu w tym miejscu znajdowało się coś zupełnie innego. W ogóle nigdy nie wchodziłam w tę ulicę, bo raczej spieszyłam się na lody Roma w drodze do Rynku. Tymczasem na Łokietka w swoje ramiona wzięła nas właśnie ona – Piękna Helena. Nazwa lokalu wcale nie od czapy, bo wnętrze jest faktycznie bardzo ładne i w moim stylu czyli pomieszanie z poplątaniem – różne krzesła, stoły, trochę graficznych wzorów i plakaty. Takich miejsc ciągle brakuje na mapie Wrocławia i bardzo się cieszę, że powstają.

Do wad zaliczę tylko ucieczki Budzika przez otwarte drzwi, ale czy to minus? On garnął się do świata, a ludzie do Heleny. Obszerny kącik dla dzieci, dobrze wyposażony i czysty pokój dla rodzica z dzieckiem, sporo miejsca, bardzo miła obsługa (pozdrawiam!), kawa całkiem całkiem i najlepsza kanapka, jaką jadłam w ostatnim czasie. Jeśli do tego dodać najlepsze z możliwych towarzystwo Mo z Pulpetem we własnej osobie – miejsce zasługuje na polecenie (nawiasem mówiąc u Mo możecie zobaczyć zdjęcia z Heleny, także z naszym udziałem).

DSC_0251

DSC_0214

DSC_0239

DSC_0220DSC_0221

DSC_0240

DSC_0244DSC_0238

DSC_0230DSC_0231

DSC_0247DSC_0248

DSC_0235

I chociaż z uporem maniaka na Piękną Helenę mówię Piękna Maryna (WTF ?!), na pewno jeszcze do niej wrócę. Pod warunkiem, że znikną te sztuczne kwiaty ;), nie są atrakcyjne w przeciwieństwie do reszty lokalu. Jeśli kawiarnia we Wrocławiu, to obecnie Piękna Helena znajduje się w mojej czołówce.

12 comments

  1. Ilona Kostecka 9 lipca, 2014 at 09:44 Odpowiedz

    Jak możesz mylić Helenę z Maryną???

    A tak całkiem serio – ja mam sentyment do tego imienia, bo tak miały na imię moje dwie babcie, tak też na imię mam ja (Ilona to Helena po węgiersku), historię Heleny Trojańskiej znam na pamięć i zgadzam się, że każda Helena (nie Maryna!) jest piękna ;).

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.