DZIECI I RODZINAWROCŁAW

Park Szczodre – prawdopodobnie najfajniejszy plac zabaw na Dolnym Śląsku!

Mieszkamy parę kilometrów pod Wrocławiem, ale w sezonie wiosenno-letnim, kiedy w mieście spędzamy więcej czasu, wyruszyliśmy na poszukiwania najlepszego placu zabaw. I wymienię tu kilka ulubionych oraz ten jeden, jedyny, który skradł nasze serca, czyli Park Szczodre.

WPISY O CIEKAWYCH MIEJSCACH WE WROCŁAWIU:
OSTRÓW TUMSKI WE WROCŁAWIU
MUZEUM PANA TADEUSZA WE WROCŁAWIU
KOLEJKOWO WROCŁAW
MUZEUM POWOZÓW W GALOWICACH

  1. Park Staromiejski.

W Parku Staromiejskim panuje specyficzny klimat – jest i plac zabaw z dobrze zabezpieczoną nawierzchnią, ale raczej dla młodszych dzieci. Tuż obok karuzela stylizowana na francuską, XIX-wieczną (dzieci uwielbiają, zwłaszcza, kiedy mniejsze tłumy).

Park otoczony jest ciekawymi zabudowaniami (Teatr Lalek, pływalnia, pomnik Mikołaja Kopernika i fontanna Krasnali w Wielkich Kapeluszach). Warto pospacerować po parku przy okazji wizyty w Teatrze Lalek, gdzie spektakle dla dzieci są naprawdę świetnie przygotowane.

2. Park Mamuta.

Park powstał na wrocławskim oporowie, gdzie w 1994 roku odnaleziono szczątku mamuta (konkretnie mamuci cios). Sam plac zabaw jest świetną atrakcją, ma zupełnie inny charakter od większości tego typu miejsc ze względu na wysoką konstrukcję w kształcie mamuta. Podoba mi się nawiązanie architekturą do wątku historycznego.

3. Park Szczodre.

Nie będę Wam mydlić oczu, to jest nasze odkrycie i ulubiony park oraz plac zabaw pod wieloma względami. Szczodre jest niewielką miejscowością położoną w gminie Długołęka, około 18 km od Wrocławia. Do niedawna duży park był zaniedbany, ale po rewitalizacji zachęca do odpoczynku i zabawy.

park szczodre 2
park szczodre 3
park szczodre 4

Cała przestrzeń parku jest dostosowana dla każdego – dróżki są wygodne, jest bardzo dużo miejsca do zabawy dla dzieci w różnym wieku oraz miejsca na spokojny spacer i odpoczynek dla starszych osób. Grill, drewniane hamaki, ścieżki edukacyjne – wszystko to w otoczeniu drzew, więc nawet w gorące dni istnieje szansa na schronienie w cieniu. Byliśmy w parku wczesną jesienią, tuż po otwarciu i na początku lutego. Zawsze znajdą się tam dzieci do zabawy, a dobre towarzystwo jest najcenniejsze.

Do plusów zaliczam również możliwość udania się na dłuższy spacer – koło wody lub po parku, miejsce na grę w piłkę (niech jeszcze właściciele psów nauczą się po nich sprzątać, to już będę w 200% zadowolona). Chłopcom podobały się tablice interaktywne i miejsce do muzykowania. Pomyślano też o rodzicach – na niewielu placach zabaw jest wystarczająco dużo miejsca, żeby można było spokojnie usiąść, nawet jeśli jest nas trochę więcej.

Wszystkie atrakcje są podzielone, powierzchniowo zajmują dużo miejsca i to też jest świetne, bo przy tej ilości odwiedzających.Zobaczcie zdjęcia i zdecydujcie, czy warto (a warto!) przyjechać i przekonać się na własnej skórze.

park szczodre 5
park szczodre 6
park w szczodrem

Artykuł napisałam specjalnie dla Ciebie.
Jeśli Ci się podobał lub uważasz, że przyda się Twoim znajomym, udostępnij go na facebooku. Pamiętaj, że znajdziesz nas także na Instagramie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.