DZIECI I RODZINA

Park Dinozaurów w Krasiejowie – miejsce na rodzinną wycieczkę.

Park Dinozaurów – dla dzieci i dinozaurów, czyli nasza wycieczka z dziadkami!

Wakacje! Tak, trwają już jakiś czas, ale dostaję od Was pytania dotyczące jednodniowych wycieczek w okolicach Dolnego Śląska i nie tylko. I mam coś, co naprawdę spodobało się moim chłopakom. Park Dinozaurów w Krasiejowie zapewni Wam atrakcje na cały dzień (my pojechaliśmy rano, wróciliśmy wieczorem) i na bank spodoba się małym wielbicielom dinozaurów różnej maści.

Trasa jest dosyć długa i dla niezaprawionych w pieszych wycieczkach maluchów na pewno warto zabrać wózek i zaopatrzyć się w coś do picia, bo miejsce z szamą i ogromny plac zabaw jest dopiero na końcu. Oprócz tego w Parku Dinozaurów możecie też wstąpić na krótki seans do kina 5D – Antek przeżywał jeszcze długo po powrocie do domu.

park dinozaurów w krasiejowie 4

Park Dinozaurów – co tam znajdziesz?

Do dyspozycji turystów jest naprawdę dużo atrakcji. Moim zdaniem znajdzie się coś fajnego dla dzieci w każdym wieku. Park rozrywki, plac zabaw, Tunel Czasu, ścieżka edukacyjna, Pawilon Paleontologiczny, kino (tu się trzeba przygotować na stanie w kolejce), oceanarium. Gdyby coś Was podkusiło, żeby stać w kolejce po lody, to podpowiadam, że nie warto ;).

Takie miejsca mają coś w sobie. Z jednej strony bardzo turystyczne, a więc z całą infrastrukturą, która nieraz nie pasuje do krajobrazu, ale „ludzie lubio”. Z drugiej można się czegos ciekawego dowiedzieć. Na przykład, że niektóre dinoczki wyglądały jak miłe, łagodne pieski, a tak naprawdę rozszarpywały ofiarę w kilka sekund :D.

park dinozaurów w krasiejowie 5

Dzieci do lat 4 wchodzą do Parku Dinozaurów za darmo, bilet normalny kosztuje 39zł, a ulgowy 32 zł. Park Dinozaurów w Krasiejowie jest standardowym miejscem na jednodniową wycieczkę. Dłużej nie będzie co robić, a w krótszym czasie ciężko wszystko zobaczyć. Nie wiem jak wygląda obłożenie w czasie tegorocznych wakacji, my byliśmy w sierpniu zeszłego roku i było dosyć tłoczno.

Planujemy zobaczyć też inne parki dinozaurów podczas podróży po Polsce. Jestem ciekawa czy oferta tych miejsc będzie zbliżona i czy wszystkie tak bardzo przypadką do gustu moim dzieciakom. Inne mniej lub bardziej okazałe parki znajdują się w Łebie, Zatorze, Malborku, Ustroniu i kilku innych miejscowościach.

park dinozaurów w krasiejowie 3

7 comments

  1. Kasia 10 lipca, 2018 at 19:48 Odpowiedz

    My byliśmy już w 3 parkach dinozaurów – Szklarska Poręba, Rogowo, Myślecinek i jako rodzice juz mamy dość tego typu atrakcji dzieci oczywiście nie

  2. Childsplay 16 lipca, 2018 at 12:13 Odpowiedz

    Po kilku wizytach w tego typu parkach, jeśli rodzice są „znudzeni” tym co oglądają to polecam im (tylko rodzicom) obejrzeć jakiś film z dinozaurami pokroju może parku Jurajskiego, lub zahaczającego tematyką o horror, wtedy każda wizyta w takim parku będzie niezapomnianym przeżyciem 😉 Polecam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.