EMIGRACJA

Ogrody Zamku Cholmondeley.

ogrody cholmondeley 2

Jeśli mieszkasz w okolicy Manchesteru, Liverpoolu lub Warrington, Cholmondeley Castle jest świetną destynacją do odwiedzenia. W zasadzie o każdej porze roku ogrody Cholmondeley, należące do Zamku Cholmondeley są piękne i prezentują inne oblicze. Jesienią można je zwiedzać w niedziele od 11:00 do 17:00, a po 27 października poczekać na otwarcie w kolejnym sezonie.

Adres: Cheshire SY14 8AH, Wielka Brytania

ogrody cholmondeley castle

Nie zabrałam aparatu, żeby pokazać Ci jak ogrody Cholmondeley wyglądają jesienią, ale uwierz mi na słowo – piękne, czerwone i rdzawe kolory podkreślają porę roku, jest fantastycznie. Jeśli tylko pogoda Ci na to pozwoli, skorzystaj i zobacz na własne oczy.

ogrody cholmondeley

Ogrody Cholmondeley obejmują powierzchnię 50 akrów ozdobnych nasadzeń i aż 670 akrów historycznego parku. Miejsce jest zachwycające, obecność zamku nadaje im charakteru, ale to właśnie rośliny są najciekawsze. Niegdyś stanowiły pilnie strzeżoną tajemnicę północnej Anglii.

Żeby w pełni móc podziwiać to miejsce, udaj się na rozciągające się wokół zamku tarasy. Srebrny ogród, szałwia, eryngium, łóżka trawiaste, różnobarwne krzewy i kobierce kwiatów, które z pełną parą wystartują kolejnej wiosny. Zwróć uwagę na ogrody różane i koniecznie przejdź się ścieżką przez Laburnum Grove w kierunku Folly Garden. Srebrne arboretrum prowadzi do Temple Garden z ciekawymi przejściami architektonicznymi, świątynią oraz ogrodem skalnym i kaskadą. Wiosną w tym miejscu pięknie kwitną magnolie, rododendrony i kamelie.

ogrody cholmondeley 5
ogrody cholmondeley 4
ogrody cholmondeley 3

W centrum ogrodu znajduje się herbarciarnia z dużym wyborem herbat, domowymi ciastami itp. Wydaje mi się, że jesienią również jest czynna. Poniżej, na zachętę zdjęcia zrobione wiosną, kiedy jeszcze pełnią rozkwitu cieszyły magnolie. Co ciekawe, w ogrodzie pomimo dużego zainteresowania, zawsze będziesz w stanie znaleźć zaciszny kąt dla siebie. Pamiętaj tylko, że Cholmondeley Castle nie jest udostępniany do zwiedzania, nie można też obejrzeć go od każdej strony.

Aktualne informacje znajdują się na oficjalnej stronie Cholmondeley Castle.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.