DZIECI I RODZINA

5 objawów ciąży, których nie zobaczysz w żadnym filmie.

Większość filmów z ciążą w roli głównej ma podobny schemat. Test ciążowy i objawy ciąży w postaci bliskich spotkań z toaletą zaraz po tym, jak klientka zobaczyła dwie kreski i ciąża, która staje się bardzo widoczna gdzieś w okolicach drugiego (maksymalnie trzeciego!) miesiąca. Ale wszystkie dobrze wiemy, że życie to nie jest bajka i filmowe kreacje między nomen omen bajki można włożyć.

Jak w takim razie można sprawdzić, czy jesteś w ciąży jeszcze zanim rozwiążesz test z jednym pytaniem? To banalnie proste. Sprawdziłam na sobie! Objawy ciąży miałam jakby niezbyt książkowe :D.

1. Płacz.

Niezależnie od nastroju i czynności, którą aktualnie wykonujesz. Prawdopodobieństwo rozpłakania a nawet rozbeczenia się zupełnie bez powodu masz niemal jak w banku. Powiem ci, jak było u mnie. Samotny wieczór, bo mąż siedział do późna w pracy. Problemy z anteną telewizyjną i „M jak miłość” puszczone na komputerze dla zabicia czasu. Ciepła herbata z cytryną w ręce, ja pod ciepłym kocykiem i wtedy w serialu ginie jedna z bohaterek. Nie Hanka Mostowiak ;), a dziewczyna, która umiera w wyniku powikłań po cesarce. I ja wtedy płacz. Ale to taki ryk zawodzący, że prawie sąsiadów obudziłam. I wtedy żaróweczka z napisem „ciąża” zapaliła się nad moją głową po raz pierwszy.

objawy ciazy 3

2. Wstręt.

Do różnych rzeczy. Bo ciąża to taki magiczny czas, że nie tylko zachcianki, ale i wstręcianki mają miejsce. W pierwszej ciąży nie mogłam patrzeć na pomidory. Normalnie aż mnie skręcało, a nie daj boże, gdybym miała powąchać lub zjeść. W drugiej ciąży drażnił mnie zapach alkoholu i na samym początku, gdy nawet nie podejrzewałam, że mogę w niej być, Radler ze mnie wychodził zamiast wchodzić. Niechęć może się pojawić w stosunku do różnych produktów, także używek, do których niektóre kobiety są przyzwyczajone, np. papierosy. Ale gorsze jest to, że objawy ciąży to także chętka na rzeczy zakazane :o, ale wtedy lepiej dać sobie na wstrzymanie!

3. Chęć.

Nagła i niepohamowana chęć na różne rzeczy. Kochanie! Zróbmy mały remont poddasza i wyprujmy połowę ścian w domu. Skarbie! Co byś powiedział na rudą żonę? Misiu! A może jednak zdecydujemy się szybciej na drugiego malucha, hmm? A, przepraszam, za późno ;).

objawy ciazy 2

4. Rosną!

Bywa. Uwierzcie mi tak bywa. Że od samego początku nowego życia, zaczynają rosnąć wam włosy. Mocne i ciemne. Wszystko byłoby pięknie, bo która z nas nie chciałaby w tym szczególnym czasie cieszyć się upragnionym, nieskazitelnym owłosieniem. Ale dlaczego akurat na nogach ja się pytam?

Nogi to jeszcze pół biedy. Gorzej, gdy…ale to nas nie dotyczy, więc przejdźmy do punktu 5.

5. Pewność.

Hormony buzują tworząc mieszankę wybuchową. Każdy mężczyzna, który ciążę „przechodził” razem ze swoją partnerką, najlepiej wie, do czego zdolna jest kobieta wypełniona po korek hormonami. Wystarczy mała iskra i odpalamy wszystkie zasoby tłumionych emocji. To jest ta gorsza strona medalu, mniej złota. Bardziej złota jest pewność, która razem z tymi hormonami w nas wzrasta. Pewność siebie, pewność podejmowanych decyzji i świadomość, że jesteśmy zajebiste.

Później robimy test i wiemy, że to nie tylko nasza zasługa.

objawy ciazy

 A ty jakie miałaś nietypowe (albo typowe!) objawy ciąży?

Zostań ze mną na dłużej i wskakuj na fp SIMPLYANNA!

1 comment

  1. wczerni 5 czerwca, 2017 at 13:38 Odpowiedz

    Te płacz był najbardziej zaskakujący. Nie, że nie wiedziała, że tak będzie. Wiedziałam. Ale wystarczyło zdjęcie smutnego dziecka, żeby chciało mi się płakać 😉

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.