Wydaje się, że życie we dwoje jest trudne. Wieczne ustępstwa i kompromisy. Zrozumienie i własna przestrzeń. Miłość, seks, rachunki, kredyt, sprzątanie, spacer z psem, wychowanie dzieci, remonty, obowiązki, praca i tak od początku.

Życia we dwoje uczysz się od narodzin. Patrzysz najpierw na rodziców, potem na inne relacje. Może na nowe związki mamy lub taty? Obserwujesz jak traktują się Twoi dziadkowie, partnerzy innych dorosłych, jak traktują Ciebie. Wyrabiasz sobie jakiś obraz takiej relacji. Opartej na wartościach, które istotne są dla innych, a stają się ważne także dla Ciebie.

Więc uczysz się tego życia we dwoje nawet wtedy, kiedy jesteś jeszcze sam. W swoich związkach potykasz się, błądzisz, sprawdzasz, próbujesz, kosztujesz, dobierasz. Może żonglujesz, a może po prostu szukasz. I wtedy pojawia się ona. Od tej chwili razem sprawdzacie, czy Wasze od narodzin kształtowane wyobrażenia są ze sobą kompatybilne.

Jest cudownie. Uczysz się na pamięć mapy jej ciała. Docierasz do samego środka serca i z małych kawałków wspólnych chwil wijesz tam swoje własne miejsce, schronienie. W jej włosach czujesz zapach lata, w ramionach zawsze znajdujesz pocieszenie, bo nikt inny nie rozumie tak dobrze. Ona wie, kiedy milczeć, a kiedy mówić do utraty tchu. Jeszcze nigdy tak mocno nie kochałeś. Jest cudownie.

___________

Północ. 21 października, piątek. Kolejna noc, w czasie której budzisz się i sprawdzasz poduszkę obok. Naprawdę jej tam nie ma. Od pół roku już jej tam nie ma.

__________

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Badanie może zlecić ginekolog w ramach świadczeń NFZ lub bez żadnego skierowania możesz udać się sama. Cena USG piersi wynosi od 100-150 zł. Raz w miesiącu wykonaj samobadanie piersi, przynajmniej raz w roku udaj się na USG. To 15 zł odłożone w skali miesiąca. Zrób to dla siebie, dla niego, dla swoich dzieci.

Pokaż ten wpis swojej przyjaciółce, mamie, koleżance i powiedz, żeby poszła na badanie:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.