DZIECI I RODZINA

Z natury złe, podłe i bezczelne. Takie są dzieci!

niegrzeczne dziecko

Rodzimy się jako czysta karta, na której dopiero napisze się nasza historia? Bzdura, przyznaj. Coś tam jednak musimy wiedzieć, że drzemy się od dnia narodzin i komunikujemy całemu światu naszą obecność. Musimy mieć jakieś minimum, dzięki któremu zaczynamy raczkować, a potem chodzić, bo przecież nikt nigdy nas tego nie uczył. No, może oprócz tych wszystkich babć, ciotek i matek, które ciągały nas za ręce, bo już stuknęło 12 miesięcy i pozycja powinna być mniej do małpiej podobna. I z pominięciem troskliwych pań, które w żłobku nam pod plecy podkładały poduszki.

Dzieci nie są czystą kartą. Z natury są podłe, złe i bezczelne. Wymagające i upierdliwe. W każdym z nas jest niegrzeczne dziecko.

Nawet nie wiesz, ile kobiet na świecie tak sądzi…

***

Dzieci lubią krzyczeć, płakać. Krótko mówiąc ich cel to zaburzenie naszej codzienności. Zdezorganizowanie każdej godziny w dobie i każdej minuty w godzinie. Stop krzykom! Zaklejmy dzieciom buzie taśmą dwustronnie klejącą, a z przodu przyczepmy jakiś miły oku obrazek!

Niegrzeczne dziecko uwielbia robić bałagan. Mój syn proszony o posprzątanie twierdzi, że tak bardzo zmęczył się robieniem bałaganu, że na sprzątanie nie wystarczy mu już siły. Z premedytacją to robi! Ma cztery lata i nie lubi sprzątać, kto to widział!

Dzieci wymagają od nas poświęcenia, dając w zamian histerie, złość i wybrzydzanie. A to chleb nie taki, a to zabawek za mało, a to na spacer w tamtą stronę jednak. No szlag by trafił, a co my jesteśmy – jakieś konie pociągowe czy co? 

Dzieci nie tupią nóżką uzbrojoną w obcas i małą torebkę z wielkim logo. Dzieci się drą, rzucają na ziemię, ściągają towar z półek, biegają i robią dużo hałasu. Komunikują się w trochę pierwotny sposób, więc może lepiej byłoby je związać, zakuć w kajdany i przyczepić ołowianą kulę do nogi? 

Niegrzeczne dziecko leci za tobą do toalety, przeszkadza w oglądaniu tv, nie daje wypić ciepłej kawy, namawia na słodycze podczas zakupów, niszczy zabawki i maluje po ścianach. Kruszy podczas jedzenia, siorbie podczas picia i wyciera tłuste łapska w czysty obrus. Ok-rop-ność!

I chyba czas najwyższy, żeby nasze społeczeństwo zrozumiało, że tak nie robi niegrzeczne dziecko. Tak robi dziecko po prostu. Nie siedzi w miejscu, bo potrzebuje ruchu. Krzyczy, bo dopiero uczy się innego sposobu komunikacji. Maluje po ścianach, bo (wybacz kochana) nie pilnowałaś go wystarczająco. Uczy się podejmować decyzje, okazywać emocje i potrzebuje naszej bliskości. Jeśli nie wierzysz, że to minie – pokaż mi piętnastolatka, który chodzi z mamą do wc. Albo osiemnastolatkę, która rzuca się w sklepie na ziemię i zapłakana krzyczy, że chce lizaka.

Niegrzeczne dziecko? Ogarnij tabelkę:

                 Co ludzie myślą:               Co naprawdę się dzieje:
dziecko krzyczy niegrzeczne dziecko dziecko się z nami komunikuje, coś je złości, martwi albo boli
dziecko bałagani ale niegrzeczne dziecko dziecko się bawi, po swojemu
dziecko maluje po ścianach co za niegrzeczne dziecko oj, ktoś tu chyba nie pilnował 😉
dziecko rzuca jedzeniem bardzo niegrzeczne dziecko 1. najadło się

2. nudzi się

3. nie smakuje

4. bawi się

dziecko biega przecież to niegrzeczne dziecko potrzebuje ruchu, jak każdy
dziecko idzie za tobą do wc czy ktoś widział takie niegrzeczne dziecko? potrzebuje być blisko

 

Dziekuję, że tu jesteś! Jeśli podobał Ci się ten wpis, udostępnij go swoim znajomym. Zostań ze mną na fanpage’u SIMPLYANNA.

1 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.