DOM I PODRÓŻE

Moje marzenia nigdy się nie spełnią.

nauka hiszpańskiego online

Nauka hiszpańskiego online.

Ty? Do radia? No dobra, a tak naprawdę, to gdzie byś chciała pracować? Jedno zdanie wypowiedziane przez przyjaciółkę na długo ze mną zostało, bo była jedną z pierwszych osób, które podcięły mi skrzydła. Miałam je w głowie bardzo długo. Dlatego nie zdawałam do akademii teatralnej. Może dzisiaj byłabym nikomu nieznaną aktorką bez pracy? Nie poszłam też na dziennikarstwo, a może kilka lat temu właśnie bym traciła pracę w telewizji publicznej, jako ta niewygodna dla władzy. Ostatnim tchnieniem na horyzoncie pojawiła się ona. Hiszpania. Iberystyka. Moje kolejne marzenie. Albo nauka hiszpańskiego online.

Jakim cudem wylądowałam na Politechnice i wydziale Inżynierii Środowiska?

Nie był to przypadek, ani tym bardziej plan na życie. Powiedzmy, że w życiu są sytuacje, gdzie „jakoś tak wyszło” i po czasie przyznaję, że dobrze się stało. Miałam możliwość zdobycia wiedzy, którą teraz wykorzystuję w życiu i pracy. No i mogłam pracować w laboratorium, uwielbiałam to! Lata mijały, studia się skończyły, na świecie pojawiły się dzieci, a ja mimo wszystko miałam wrażenie, że dalej tkwię w tym samym punkcie. Dopiero wtedy dotarło do mnie, że moje marzenia nigdy się nie spełnią…jeśli im nie pomogę!

Jestem przekonana, że i Ty to znasz: noworoczne postanowienia, rzucanie palenia, kilogramów, kolejnego chłopaka. Mija miesiąc, przychodzi koniec stycznia, a Ty wciąż ważysz tyle samo, palisz na balkonie i czekasz na następną okazję do zmian. Nigdy nic samo się nie zmieni. Dzisiaj po prostu łapię byka za rogi. Świat wyrzuca mnie drzwiami, wchodzę oknem. Dokładnie w ten sposób wróciłam do nauki języków.

Tyle razy jesteś człowiekiem, ile znasz języków, czyli nauka hiszpańskiego online.

Nie jestem poliglotką (jeszcze!), ale kiedy wyjeżdżam za granicę, chcę porozumiewać się w języku lokalnym. Angielski daje ogromne możliwości – niemal na całym świecie znajdziesz kogoś, kto go zna (no dobrze, wyjątek stanowią Francuzi), ale to język hiszpański jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie. Po prostu musiałam do niego wrócić! Świadomość, że możesz się w nim porozumiewać aż w 30 krajach świata z ponad 400 milionami osób jest nie bez znaczenia! Chyba nie jesteś zaskoczona, że postanowiłam spróbować, ale tym razem tak na serio.

Zdecydowałam się na kurs Udemy, ten: Complete Spanish Course: Learn Spanish Language | BeginnersPrzeszłam póki co 5 lekcji i to chyba pierwszy raz, kiedy faktycznie coś zapamiętałam. Staram się nie korzystać z angielskich napisów (bywają pomocne przy słowach, które słyszę pierwszy raz), ale warto wiedzieć, że jest taka opcja.

Dlaczego nauka hiszpańskiego online?

Wierzę, że nauka języków otwiera głowę i nas samych na nowe możliwości, na potencjalne znajomości, które możemy zawrzeć. Może stać się także natchnieniem do zmiany pracy. Nigdy nie jest za późno na naukę, pamiętaj. Mieszkam na wsi pod Wrocławiem. Dojazdy na popołudniowe lekcje w którejkolwiek szkole stacjonarnej, to w moim przypadku 40 minut w jedną stronę. Razy dwa, razy ilość zajęć tygodniowo i robi mi się kupa czasu, którą mogę przecież poświęcić na naukę w domu!

O czym trzeba pamiętać? Cóż, musisz być zmotywowana, mieć dużo samozaparcia, bo w nauce przydaje się regularność i wyznaczanie kolejnego celu. Jeśli komuś się wydaje, że dzieci są przeszkodą, to wręcz przeciwnie: z kursu może skorzystać cała rodzina, nawet najmłodsze dzieci w momentach, kiedy lektor wskazuje i nazywa przedmioty i zwierzęta na obrazkach. Fajnie, co?

To jak, apotkamy się na lekcji? 🙂
Możesz zapisać się na ten sam kurs (jest mega tani, szkoda nie skorzystać) TUTAJ.

Partnerem wpisu jest Udemy.

Jeśli masz jakieś niespełnione marzenia, koniecznie polub i udostępnij ten wpis innym:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.