DOM I PODRÓŻE

Gdzie znajdziesz najlepsze punkty widokowe we Florencji?

punkty widokowe we Florencji 2

Florencja jest niezaprzeczalnie jednym z najpiękniejszych włoskich miast, a jednocześnie ogromnie nas rozczarowała. Może to szczyt sezonu, a może po prostu lubimy mniej zatłoczone miejsca? Z części atrakcji po prostu zrezygnowaliśmy. Nie odpuściliśmy jednak do końca i sprawdziliśmy punkty widokowe we Florencji. Są pierwszym, czego szukam podczas zwiedzania. Stanowią obowiązkową część programu – dla mnie, nawet ważniejszą niż wejście Katedra Santa Maria del Fiore.

Punkty widokowe we Florencji.

Miejsc, z których można podziwiać panoramę miasta jest więcej, ale w większości z nich zobaczysz tylko szczyty wież lub parę budynków otoczonych drzewami. Warto sprawdzić je przy okazji (np. ogrody Boboli), ale nie dla samych widoków, które będą stanowiły jedynie miły dodatek.

  • Piazzale Michelangelo – prawdopodobnie jeden z najlepszych punktów widokowych we Florencji. Panorama zapierająca dech o każdej porze dnia. Niesamowity widok na wszystkie najważniejsze budowle miasta, ale też bezpośrednia bliskość rzeki. Bardzo łatwo dojechać tu samochodem, aczkolwiek istnieje ryzyko problemu z zaparkowaniem, bo sam parking jest niewielki i stają na nim także autokary. Na piechotę wystarczy przejść przez most Ponte alle Grazie i za znakami iść w kierunku placu.
punkty widokowe we Florencji
Piazzale Michelangelo – widok na Florencję i kopułę Duomo
punkty widokowe we Florencji 2
  • Wieża Palazzo Vecchio – jeśli chcesz poczuć się jak kropeczka, którą otacza jedno z najpiękniejszych miast, to zdecydowanie punkt widokowy dla Ciebie. Duomo pokazuje całe oblicze, czerwone dachy zlewają się w jedną całość. Wstęp na wieżę jest płatny (około 10 euro), ale naprawdę warto.
  • Kopuła Katedry Duomo – nie weszliśmy na nią, więc o tym, jak ładny rozciąga się z niej widok, wiem jedynie z blogów podróżniczych. Nasze dzieci nie bardzo lubią (podobnie jak my) zatłoczone miejsca i kilkugodzinne stanie w kolejkach, a dokładnie to na Ciebie czeka, jeśli wybierasz się do Florencji w sezonie największego oblężenia. Nie zmienia to jednak faktu, że samo wejście na kopułę ma podstawową wadę i zaletę. Z jednej strony masz niesamowity widok na piękne miasto, ale z drugiej stoisz na wieży jednego z najpiękniejszych budynków Florencji i…go nie widzisz ;).
  • Kawiarnia Caffè del Veron – idealne miejsca, z którego co prawda nie widać pełnej panoramy, a jednak czuć ducha miasta, a do tego można się napić smacznej, włoskiej kawy. Kawiarnia wciąż nie bije rekordów popularności wśród turystów, dlatego można napawać się spokojem, ładnym widokiem i włoskim klimatem.
Taras kawiarni Caffè del Veron

Florencję albo pokochasz albo znienawidzisz. We mnie wciąż walczą ze sobą te dwa uczucia. Z jednej strony słodkie, kolorowe miasto, przepiękne zabytki, prawdziwie włoski klimat…wraz ze wszystkimi negatywnymi rzeczami, które wiążą się z dużą ilością turystów. Miasto jest zadbane głównie tam, gdzie trafiają turyści. Boczne drogi sprawiają wrażenie zapomnianych. Są brudne, nieprzewidywalne i na pewno nie zachęcają do bliższego poznania. Być może dlatego jesteśmy turystami doceniającymi mniejsze miejscowości, jak San Miniato czy Certaldo Alto.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.