DOM I PODRÓŻE

Najlepsze filmy motywacyjne – hity i kilka kitów.

filmy motywacyjne

To nie grudzień, a styczeń jest dla mnie czasem, w którym planuję działania na kolejny rok. Rozpisuję sobie pierwsze trzy miesiące, dzielę na tygodnie i z grubsza określam jakie aktywności podejmę. Bywa, że zalążek pomysłu powstaje podczas oglądania filmu lub serialu. Mówiąc “filmy motywacyjne” w ogóle nie mam na myśli tych wszystkich przemówień, w których przekonuje się nas, że w każdej sekundzie możemy zmienić swoje życie i wystarczy, że bardzo tego chcemy. Wizualizacji mówię nie.

Filmy motywacyjne, to dla mnie ta gałązka kinematografii, która w jakiś sposób inspiruje do działania. Można do niej wrzucić i filmy przygodowe i komedie romantyczne i banialuki o superbohaterach. Na każdego działa inny gatunek, ale najważniejszy jest efekt, jaki filmy motywacyjne na nas wywierają. Na mojej liście znajdziesz takie, które postawiły mnie do pionu i wyprostowały priorytety albo tchnęły we mnie nową myśl.

 

Family Man

Gdybyś nagle obudziła się i zobaczyła, jak wyglądałoby twoje życie, jeśli 10 lat wcześniej byś podjęła inne decyzje? Gdyby to nowe życie, jakiego do tej pory nie znałaś, było…lepsze? Myśl tyle kusząca, co przerażająca. Jack to przeżył i naprawdę warto zobaczyć ten film choćby dla samego Nicolasa Cage’a. Doskonale zagrał człowieka, który ma wszystko, a tak naprawdę nie ma nic.

Ukryte działania

W NASA wszyscy sikamy w tym samym kolorze! Ten tekst jest dla mnie doskonałym podsumowaniem idei, którą film przekazuje. Geniusz matematyczny (w tej roli rewelacyjna Katherine G. Johnson) i dwie inne afroamerykanki pomagają w obliczeniach podczas przygotowań do pierwszego lotu człowieka w kosmos. Film ważny, zwłaszcza w obecnych czasach, poruszający kwestie związane z dyskryminacją ze względu na płeć i kolor skóry.

Skrzypek na dachu

Nigdy nie rozumiałam nienawiści do Żydów. To uczucie (w ogóle nienawiść, a już ze względu na wyznanie czy kolor skóry szczególnie) jest mi zupełnie obce. Kocham ten film każdym centymetrem serca, widziałam go tysiąc razy i za każdym kolejnym dostrzegam w nim nowe, wartościowe rzeczy. Jest przejmujący i daje do myślenia.

Riwiera dla dwojga

Różnie się mówi o tym filmie. Jedni twierdzą, że jest efektem najgorszej strony kapitalizmu, bo kto widział, że złodzieja można okraść… Ja go lubię za Pierce’a Brosnana i za świadomość, że czasami po rozwodzie można się jakoś ze sobą dogadać.

Tajemnica Brokeback Mountain

Mój ulubiony, w którym miłość łączy się z nieszczęściem, a życie ze śmiercią. Dlaczego motywuje? Bo zawsze powinniśmy pozostać wierni sobie, swoim ideałom i przekonaniom. Można zmieniać poglądy, to oczywiste, przecież tylko krowa nie zmienia zdania (a i to jest wątpliwe), ale nie udawać wielbłąda, kiedy jest się zebrą tylko dlatego, że społeczeństwo (w tym wypadku populacja wielbłądów) od nas tego oczekuje.

Nietykalni

Jaki to jest pozytywny film! Jeśli w kinematografii szukasz szczerości i jasnego przekazu, to jest strzał w dziesiątkę. Posadę całodobowego opiekuna nad niepełnosprawnym milionerem dostaje chłopak, który nie tylko dopiero co wyszedł z więzienia, ale na dodatek wcale nie chciał tej pracy. Warto zobaczyć, koniecznie wersję z 2011 roku.

 

 

Filmy motywacyjne, które lądują u mnie w kategorii “KITY”, to: Jestem na tak i Wilk z Wall Street. Numer dwa uwielbiam, ale nie wiem, co motywacyjnego miałabym w nim dostrzec. Chyba że genialną grę Leonardo :).

Zapraszam Cię do obserwowania mojego profilu na fb SIMPLYANNA.

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najlepsze filmy w świątecznym klimacie

 

  •  
  •   
  •  
  •  
  •  

3 comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.