DOM I PODRÓŻE

Muzyka do ćwiczeń. 10 kawałków, które ruszą twoim skostniałym tyłkiem!

Muzyka do ćwiczeń jest bardzo ważna, a ja ostatnio czuję się paskudnie. Ostatnie miesiące to kilogramy tiramisu, dużo kalorii i gdyby nie to, że pogoda nie pozwoliła nam na długie spacery, nie przejmowałabym się tym. Od czasu do czasu sobie podryguję w rytmie rongotongo, macham tyłkiem i kończynami, a do tego zdarzyło mi się kilka razy pobiegać. Szybko zauważyłam, że bieganie do spożywczego to nie to samo, co regularny trening, więc żeby jakoś zacząć aktywność poza domem, skompletowałam dla siebie i dla ciebie 10 fajnych kawałków do ćwiczeń, ale nie tylko!

Bo wszystkie piosenki nadają się do rozwijania aktywności – po przebudzeniu, gdy biegniemy zaparzyć pierwszą kawę. I na spacer pod warunkiem, że jedno dziecko nie zadaje w kółko tych samych pytań, a drugie nie płacze = znowu coś chce. Muzyka do ćwiczeń, biegania, roweru, szybkiego marszu powinna być rytmiczna i dodawać nam energii.

Już za moment, za chwileczkę pokażę całą listę, ale zanim to zrobię, chciałabym wyjaśnić jedną rzecz. A właściwie dwie. Po pierwsze muzyka pobudzająca, motywująca i dająca siłę do ćwiczeń nie musi być naszą ulubioną (choć zamieszczone przeze mnie kawałki lubię!). Na co dzień słucham 21 pilots, Red Hot Chili Peppers i Eminema i chętnie puszczam ich utwory o każdej porze dnia i nocy, ale kawałki, które lubię najbardziej nie nadają się do ćwiczeń. Po drugie warto znać swój rytm biegu/marszu i dopasować muzykę do tempa, w którym ćwiczymy. Kroki dopasowują się do rytmu piosenki (nie bez powodu na zajęciach aerobiku każdy point i heel jest robiony pod beat).

1.Pharrell Williams – Happy

2. Queen – We Will Rock You

3. OutKast – Hey Ya!

4. Bon Jovi – Livin’ On A Prayer

5. The Black Eyed Peas – Pump It

6. Maroon 5 – Harder to Breathe

7. Fun. – Some nights

8. Ac/Dc – Shake A Leg

9. Jamiroquai – Virtual Insanity

10. Kings of Leon – Sex On Fire

I nieśmierterlny Michael Jackson – They Don’t Care About Us

Ćwiczysz? Jakiej muzyki wtedy słuchasz? W tajemnicy (tylko błagam, nie mów nikomu) zdradze, że podczas spacerów słucham jeszcze Bajmu i T.Love ;).

1 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.