EMIGRACJA

Llandudno. Zwiedzamy Wielką Brytanię #2

O żadnym innym miejscu nie słyszałam tyle dobrego, co o walijskim LLandudno. Choć z opisu wynikało, że miejscowość bardziej nadaje się na romantyczną wycieczkę niż wyprawę z dziećmi (tak, z dziećmi raczej mówimy o wyprawach właśnie), postanowiliśmy zaryzykować.

Opłacało się! Llandudno jest absolutnie cudowną miejscowością, w której czuć śródziemnomorski klimat, tylko Niemców ocierających się o ramiona jest jakby mniej. Na stosunkowo niewielkim terenie jest wystarczająco dużo atrakcji, żeby spacerowicze mogli zwiedzać, a leniuszki znalazły sobie miejsce na słodkie polegiwanie na leżaczku.

Jeśli macie zamiar wybrać się do Llandudno z dziećmi i przyjdzie wam do głowy (zupełnie tak jak mi) wdrapywanie się na górę celem zakodowania cudownych widoków, wjedźcie samochodem maksymalnie wysoko. Pod samymi schodami znajduje się parking, gdzie możecie zostawić auto i zostanie tylko jakieś 300 schodów 😛 do pokonania z pociechami. My poszliśmy na całość i właziliśmy z dwójką zmęczonych dzieci.

Idealna do zwiedzania będzie słoneczna pogoda z odrobiną wiatru, bo niektóre miejsca są zatłoczone. Na górę oprócz samochodu i własnych nóg można wjechać kolejką linową. Cena przejazdu osoby dorosłej to 10 funtów, za dziecko zapłacimy 8 funtów. My nie ryzykowaliśmy, ponieważ w wagonikach nie ma szyb, a młodszego byśmy nie utrzymali na tyłki. Dla starszych fajna opcja.

Llandudno to również ładna, zadbana zabudowa centrum miasta. Restaurację radzę wybierać ostrożnie i zwracać uwagę na to, czy i gdzie jedzą mieszkańcy miasta. Część lokali gastronomicznych zatrzymało się jakieś 20 lat temu i na pierwszy rzut oka było widać, że odbiegają od norm czystości, jakich oczekiwałoby się po typowo turystycznym mieście.

Oprócz tego to naprawdę miłe miejsce do spacerowania, z bogatą bazą noclegową i miejscowymi atrakcjami dla dzieci. Jest plaża kamienista i piaszczysta, czystości wody nie sprawdzaliśmy, bo na morskie kąpiele było mimo wszystko za zimno.

Część pierwsza zwiedzania tutaj -> KLIK

LLandudno LLandudno 2 LLandudno 3 LLandudno 4 LLandudno 5 LLandudno 6 LLandudno 7 LLandudno 8 LLandudno 9

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, zostań ze mną na dłużej!

POLUB FANPAGE SIMPLYANNA

WSKAKUJ DO MNIE NA INSTAGRAM

POLEĆ TEN WPIS ZNAJOMYM UDOSTĘPNIJ

3 comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.