WNĘTRZA

Lampa do pokoju dziecięcego DIY


Antek lubi sowy. Ja lubię sowy. Sowy lubią nas. Podczas urządzania nowego pokoju chcieliśmy gdzieś przemycić sowi akcent, ale bez zbędnego epatowania ptactwem. Naklejki, tapety, w ogóle sowy na ścianach nam się nie podobają. Ale mignęła mi gdzieś w internecie sowia lampa. Kolorowa, więc też nie. A gdybym tak zrobiła ją sama?

To chyba jedno z najprostszych DIY w historii, ale ładne i efektowne. Jak to zrobić? Proszę Państwa, oto lampa do pokoju dziecięcego DIY w wykonaniu matki.

1. Kupić pasujący do pokoju abażur. U nas biały, duży, IKEA.

2. Znaleźć w internecie fajne rysunki z sowami. 

Nie chciałam bezczelnie kopiować czyjegoś rysunku więc pooglądałam, w głowie połączyłam ze sobą różne elementy i…zgrało się to w jedną całość. Motyw sowy jest bardzo popularny, swojego czasu nawet u Szweda można było kupić biała lampę z leśnymi malunkami i sową na czele.

Wybrałam opcję rysowania ołówkiem, żeby można było rysunek bez problemu poprawić zarówno w trakcie wykonywania, jak i później. Szara sowa nie jest narzucająca i pasuje niemal do wszystkiego.

3. Wziąć do ręki ołówek i pomysł przenieść na abażur.

Nie zajęło wiele czasu. Warto zaopatrzyć się w gumkę, żeby jakieś brudy i cienie zmazać. Rysunek można tylko delikatnie naszkicować, a potem namalować całość farbą do tkanin w wybranym kolorze. Nawet miałam taki zamiar, ale póki co podoba nam się osiągnięty efekt. Nie jest za mocny, ale widoczny jednocześnie. Do tego powiesiliśmy plakat z sową i odrobinę przerobilismy sowią półkę z wieszakami. Gra i buczy. Całość można utrwalić lakierem do włosów.

Aktualizacja:

Dziś mamy przedostatni dzień sierpnia 2017 roku i w końcu po kilku latach urządzamy nowy pokój chłopców, gdzie będą królowały żółte lampy-latarnie, a sowa? Zobaczymy czy po takim czasie da się usunąć rysunek z abażuru i pomalować go zupełnie inaczej, do całkiem innego wnętrza. Postaram się podzielić z wami metamorfozą lampy oraz pokoju rzecz jasna!

DSC_0837 DSC_0839 DSC_0840


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrypcja  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Emilia Dąbkowska
Gość

Świetna 🙂

ojMaryna
Gość

Ta rzeczywiście baaardzo proste O ILE KTOŚ MA TAKIE ZDOLNE ŁAPKI JAK TY BESTIO I POTRAFI SOBIE TAK TĄ SOWE NASZKICOWAĆ!

Anna Bartnik
Gość

To naprawdę łatwe! Spróbuj (zawsze można całość zamazać na czarno, też będzie jedyna w swoim rodzaju :D).

trackback

[…] Lampa, którą już znacie. Koszt: […]