DOM I PODRÓŻE

Kolejkowo Wrocław w Sky Tower

Kolejkowo we Wrocławiu każdego roku przyciąga swoją magią małych i dużych. Bo faktycznie na Dworcu Świebodzkim, czyli we wcześniejszej lokalizacji było magicznie. Kolejkowo zmieniło miejscówkę na Sky Tower. Nie znam powodów tej decyzji, a o wrażeniach za chwilę opowiem.

Tu wpis po jednym z poprzednich odwiedzin:

Kolejkowo Sky Tower

Pierwsze wrażenie – o, więcej miejsca. Z uwagą zobaczyliśmy najpierw calutką wystawę, dzieciom najbardziej podobało się szukanie postaci i zwierząt z wręczonej przez obsługę broszurki. Po znalezieniu wszystkich młodzi dostali naklejkę z Kolejkowa.

Jednak ciągle coś nie dawało mi spokoju i sprawiało, że nie podobało mi się tak bardzo, jak w poprzedniej lokalizacji. Wymieniliśmy się rodzinnie wrażeniami i chłopcy mieli dokładnie takie samo zdanie.

Z przykrością stwierdzam, że…

Pomimo zapowiedzi nowych, ciekawych atrakcji – latające nad makietą samoloty, deszcz i burze, które pewnie by uatrakcyjniły oglądanie makiety i uzasadniły podwyżkę cen biletów, wyszło średnio. Nie wiem, czy tak pechowo trafiliśmy, ale akurat trwały prace nad makietą, śmierdziało klejem, a całość sprawiała wrażenie bycia „w trakcie” niż gotowej atrakcji. A przecież jest to jeden z najczęściej polecanych punktów do zwiedzenia w naszym województwie.

Czy Sky Tower jest odpowiednim miejscem na ekspozycję tego typu? Niektórzy mówią, że budynek stanowi symbol naszego miasta i prawdę mówiąc trudno mi się z nimi zgodzić. Poniżej wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal tuwroclaw.com:

Dworzec Świebodzki był o wiele ciekawszym miejscem biorąc pod uwagę względy historyczne i dopasowania tematycznego. Rozumiem jednak, że by makietę rozbudowywać, potrzebna jest większa powierzchnia i faktycznie, zamiast 500 mamy aż 900m2 wystawy. To z kolei umożliwia ekspozycję nowych elementów. Nie zmienia to jednak faktu, że naszym zdaniem Galeria Handlowa nie jest najlepszym pomysłem na tego typu atrakcję.

Z minusów – nie podoba nam się wyjście przez sklep. Sam sklep jest super, ale dobrze gdyby dało się go ominąć.

Kolejkowo Sky Tower – jest dużo plusów!

Solpol, Ratusz, sedesowce i przede wszystkim rzeka Odra ze statkiem wycieczkowym przyciągają wzrok i stanowią jaśniejszy punkt wystawy. Powtórką z poprzedniego miejsca jest dzień i noc, kiedy można podejrzeć co się dzieje we wrocławskich mieszkaniach. Pociągi, tramwaj i samochody – ulubione elementy chłopaków. A do tego scenki rodzajowe z życia mieszkańców Dolnego Śląska.

Co mnie ogromnie cieszy: dbałość o detale i pomysłowość. Tego Wam nie będzie brakowało – oglądanie każdej figurki i miejsca sprawia po prostu przyjemność. Odwzorowanie budynków mojego kochanego miasta jest godne podziwu. Aż 90% makiety jest wykonana ręcznie.

Czy polecamy Kolejkowo Sky Tower?

Jeśli nigdy jeszcze nie widzieliście makiety, jak najbardziej, zarezerwujcie sobie jakieś 2h na zobaczenie całości. Może za jakiś czas pojawią się na miejscu warsztaty lub dodatkowe atrakcje – trzeba obserwować w Internecie rozwój sytuacji. Dla nas to była chyba 5 wizyta i uważamy ją za najmniej udaną. Ciężko stwierdzić, czy to kwestia sentymentu do poprzedniego miejsca czy zwyczajnie brakuje w tym nowym ducha kolejnictwa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.