DZIECI I RODZINA

Kalendarz adwentowy – 13 pomysłów dla dzieci!

kalendarz adwentowy dla dzieci

To już praktycznie ostatni moment, żeby stworzyć kalendarz adwentowy dla dzieci albo…kalendarz adwentowy dla męża! Przyznaję, rok temu całkowicie zaniedbałam tę naszą rodzinną tradycję. Kompletnie nie czułam ducha świąt i całość chciałam mieć jak najszybciej za sobą. Ale teraz będzie inaczej! Pierwsze światełka ocieplające zimową aurę powiesiłam niedawno na kuchennym karniszu, a wkrótce dołączą do nich dziadek do orzechów i nasze muchomorkowe figurki, które chłopcy uwielbiają. 

Kalendarz adwentowy dla dzieci, to najprzyjemniejszy pomysł na odliczanie dni do świąt. Kiedyś wystarczyły 24 okienka wypełnione słodkościami, ale…dlaczego nie umilić sobie całej procedury jeszcze bardziej? Samo przygotowywanie kalendarza należy do przyjemności! Spójrzcie jakie perełki dla Was znalazłam. Kalendarz adwentowy lego i inne –
kreatywne, kolorowe, zaskakujące. Z tego, co widzę, praktycznie wszystkie można zrobić w domu z dostępnych materiałów: rolek po papierze toaletowym, bibuły plus kilku wydruków (nie musicie mieć kolorowej drukarki, te B&W wyglądają równie pięknie!). Pudełka po zapałkach, kartonowe samoróbki, papierowe torebki albo karoniki różnej wielkości oklejone świątecznym papierem. Do tego kolorowe albo jednobarwne tasiemki i patyk/deska/biurko/parapet. Możliwości jest tak wiele, że każdy na pewno znajdzie kalendarz adwentowy adekwatny do swoich potrzeb. Na jednym ze zdjęć zobaczycie nawet foremkę na muffinki. Świetne, prawda?

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci?

Whatever, serio. Moi chłopcy na bank ucieszyliby się z czekoladek (i zjedli wszystkie od razu), ale niestety nie mogą. Dlatego wpadłam na pomysł, żeby w naszym kalendarzu w każdym okienku czekał na chłopców ludzik Lego. Tych urwisów nigdy za dużo, poza tym można je kupić na sztuki. Jeśli dzieci kolekcjonują jakieś małe pierdółki, to właśnie ten moment, w którym mogą powiększyć kolekcję aż o 24 części :).

Poza tym: słodkości, małe upominki, dwadzieścia cztery pary słodkich kolorowych skarpet, małe książeczki (są takie miniaturki ze Świnką Peppą) albo pomieszane wszystko razem. Może materiały plastyczne, które nie są tragicznie drogie a w ciągu 24 dni nazbiera ich się na cały rok.

Kalendarz adwentowy dla dzieci? Specjalnie dla Ciebie poniżej zamieściłam 13 rewelacyjnych pomysłów na ciekawe, śliczne i kreatywne kalendarze. Jestem ciekawa jak wyglądają wasze!

1. Kalendarz adwentowy we wspomnianej foremce.

2. A może macie dużo starych spodni?

3. Do tego kalendarza możecie wykorzystać rolki po papierze toaletowym lub papierowych ręcznikach.

4. Bardzo prosty kalendarz, w którym całą robotę załatwiają dodatki: naklejki, klamerki, tasiemki itd.

5.I znów papier toaletowy! Nic dziwnego, w końcu ten każdy ma w domu, a rolki zazwyczaj lądują w workach do segregowania odpadów.

6. Słodki kalendarz, równie uroczo by wyglądał bez światełek, ale trzeba przyznać, że dodają mu charakteru.

7. Kalendarz adwentowy z kubeczków, tkaniny i tasiemek + marker. Jakie proste!

8. Ten postanowiłam Wam pokazać, bo coś w tym stylu nieudolnie próbowałam zrobić 3 lata temu. Nie wyszło tak efektownie 😉 (TUTAJ ZOBACZ WPIS)

9. Nie wystarczy mi czasu na taki wyczesany kalendarz adwentowy, ale prezentuje się WOW 😮

10. Papier toaletowy? A co powiecie na pudełka po zapałkach?

11. Kalendarz adwentowy Lego!

12. Klimatycznie.

13. I na koniec kolorowo.


 

  •  
  •   
  •  
  •  
  •  

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.