DZIECI I RODZINA

Jesteś przeciwko? Nie bądź biernym frajerem.

jak zmienić otoczenie

Tosia

Pani Tosia z biblioteki podczas odwiedzin w drugiej C, widząc, jak nauczycielka podnosi rękę na Jasia, westchnęła cichutko i pomyślała, że tak być nie powinno. Jak to? Dorosły chce uderzyć dziecko? Była przeciwko, nawet bardzo! Tak w środku, w Tosi. Tosia nie wiedziała jak zmienić otoczenie.

Wojtek

Wojtek na imprezie z kumplami wypił chyba trzy piwka, a potem wsiadł do swojego samochodu i chciał wrócić do domu. To znaczy wrócił, cudem nie zabijając nikogo po drodze. Żaden z jego kolegów nie zabrał mu kluczyków do auta, chociaż wszyscy bardzo nalegali, żeby po alkoholu za kółko nie wsiadał.

Karolina

Karolina skończyła pracę około 16:00. Jeszcze drobne zakupy, paznokcie, odhacza kolejne punkty z czwartkowej listy to-do. Za chwilę idzie na spotkanie z Maćkiem – miłym, przystojnym facetem, którego poznała na IG. Ma nadzieję, że Maciek nie weźmie na randkę mamusi, jak poprzednio. Bo ona jest bardzo przeciwna, żeby dorosły facet na randki zabierał przyzwoitkę.

jak zmienić otoczenie

Jak zmienić otoczenie? Na pewno nie w sobie, w Czesiu.

Oni wszyscy byli przeciwko czemuś, czego nie tolerowali i co kłóciło się z ich światopoglądem. Ale bycie przeciwko gdzieś głęboko w sobie kompletnie nic nie zmienia, oprócz odrobinę podbudowanego ego. Dlatego jeśli widzisz przemoc, nie bądź biernym świadkiem. Chcesz wiedzieć jak zmienić otoczenie? Działaj!

INNE WPISY, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ:

ZA DARMO? NIE DZIĘKUJĘ!

NA DZIEŃ DOBRY OBRABIA ZDJĘCIA, NA DO WIDZENIA DUPĘ KOLEŻANCE

Jeśli przeszkadzają Ci śmieci w mieście (jak mi) – daj innym dobry przykład, zwróć uwagę gdy ktoś śmieci w Twojej obecności i zadbaj o czystość Twojej okolicy. To nie jest proste, bo bycie aktywnym w jakiejkolwiek kwestii wymaga od nas wysiłku.

Zależność jest jednak prosta: im więcej sami będziemy robić, tym lepsze do życia będzie nasze środowisko.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.