LIFESTYLE

Duże sprawy w małych głowach.

Duże sprawy w małych głowach

Hej, Ty! Tak, do Ciebie się zwracam. Właśnie do Ciebie więc możesz uznać, że jesteś wyjątkowym czytelnikiem. Dzisiaj będzie o czymś ważnym. Wytęż wzrok, słuch i umysł. Wierzę, że potrafisz bo jesteś inteligentna. Na pewno nie masz problemu z tolerancją. Jesteś tolerancyjna ? Dobrze. Początek mamy obiecujący.

Są dwie osoby, które bardzo cenię. Za to jakimi są ludźmi i co w związku z tym chcą zrobić. Mowa o Monice Laszczyńskiej – najkreatywniejszej mamie, jaką znam i Agnieszce Kossowskiej – silnej, mądrej. Z Moniką znam się osobiście. Poznałyśmy się na forum budowlanym. Zaczęło się zabawnie, bo wyraziłam ubolewanie, że wandale pomalowali drzwi Jej domu na żółto….nie muszę chyba dodawać, że kolor wybrała sama i był fabryczny. Agnieszkę znam pośrednio, a może i Ty ją znasz. To mama dzielnego Franka. Obie dziewczyny wpadły na genialny pomysł. Piszą książkę. Dla dzieci.

Myślisz teraz sobie “i co z tego?”. Kolejna książka o księżniczkach, krasnoludkach i domkach z piernika. O nie, nic z tych rzeczy. Książka to nie byle jaka. Będzie o niepełnosprawności. O różnych jej rodzajach. O postrzeganiu i rozumieniu świata, odczuwaniu go przez osoby/dzieci niepełnosprawne. Duże sprawy w małych głowach.

Bardzo mi się ten pomysł podoba. I logo! Kibicuję im z całych sił.

Zobaczcie inne wpisy na simplyanna.pl 🙂


Dodaj komentarz

avatar
  Subskrypcja  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Umi i.
Gość

Ja też kibicuję, o akcji dowiedziałam się przypadkowo, ale jakoś tak przypadła mi do serducha. Takie rzeczy są potrzebne.

Boodzik
Gość

Super! Dziewczyny są naprawdę zdeterminowane, dobrze przygotowane i ambitne. To książka dla dzieci akurat w wieku Twojego synka. Mój jeszcze za mały, chciałabym jakoś obrazkowo mu pokazywać co i jak za jakiś czas.

Agnieszka
Gość

Obrazki też będą.
I może nawet trochę więcej, ale to już zależy od środków, jakie uda się nam zebrać.
Jeszcze raz dzięki, Aniu, za wpis:)

Boodzik
Gość

Obrazki mile widziane. Cała przyjemność po mojej stronie.