Test psychologiczny, którego reklama wyskoczyła mi na fejsie, jasno wskazał, że mentalnie mam 65 lat. Metryczka swoje, test swoje, a ja wiem jeszcze coś innego.

Wpisy urodzinowe, do jakich ten niewątpliwie należy, są tradycyjnie (bo to już drugi!) krótkie. Jestem młoda, piękna, zdolna, nie ma nad czym się rozwodzić. Piszę ostatnio rzadziej, mam sporo zajęć pozablogowych, którym muszę się w całości poświęcić. Wśród nich mój wspaniały syn, także jutrzejszy jubilat. Mój najlepszy prezent urodzinowy. Największy przytulas i gaduła, jakiego znam.

I jutro też będę się byczyć. Rano poczekam na śniadanie do łóżka (Antek wstanie o 7, więc męża nogą z łoża trzeba będzie wyganiać – jak wstaję i jestem głodna, robię się dziwnie zła). Ponarzekam na wieczny nieporządek tylko po to, by go olać całkowicie, obejść uważając żeby nie nadepnąć na porozrzucane duplo. Zrobię obiad, bo jeśli coś mnie relaksuje to samotne 15 minut w kuchni. Obiad w 15 minut? A kto by się przemęczał w dniu własnego święta? W tym czasie dziecko skręci z ojcem własną piaskownicę i zacznie lamentować, że piasku brak. A jak już będzie, zatopię w nim stopy i znów sobie wyobrażę, że jestem w Palermo. Zignoruję nawet angielski deszcz i zimową kurtkę na plecach. Urodziny zawsze były dla mnie symbolicznym nadejściem wiosny. Tylko gdzie ja wsadziłam tę obszerną parkę?

Jeden rok. Tylko jeden. 365 dni. Nigdy, przenigdy, nie powiedziałabym że aż tyle zmieni się w tym czasie. Mam w domu już gadającego, rezolutnego, sprytnego dwulatka, a nie nieporadnego, dukającego roczniaka. Mam nowe mieszkanie, ale nic to, bo życie rzuciło mnie nie tylko w inne lokum, ale i ciekawe miejsce na mapie wielkiego świata. Jeśli jest coś niezmiennego, to mąż, muzyka i wino. Wszystko tak samo dobre, jak rok temu.  Sto lat dla mnie i Antka!

P.S. Zdjęcie zrobione pierwszego dnia w Anglii. To już 3 miesiące.


 • o matko, jakbym czytała o sobie z tym poraniem, wykopywaniem z łóżka, relaksem w kuchni i obiadem w 15 minut! Sto lat! Albo 150! Byle o własnych siłach 😉

  • Wykopywanie mi nie wyszło, ale najważniejsze że cały dzień spędzony razem :). Dzięki!

 • Joanna Szołczyńska

  Sto lat! I spełniania marzeń! I dużo Męża, muzyki i wina i za rok jeszcze fajniejszego trzylatka! Buziaki

  • Dzięki :). Jestem ciekawa czy może być jeszcze fajniejszy ;).

 • Wszystkiego najlepszego! 😀 Ja też się napawam szczęściem, że w domu mam dwulatka 🙂

  • Dzięki :). Moim zdaniem to naprawdę świetny wiek ,mimo okresowych (na szczęście delikatnych) buntów.

 • Najlepszego dla Was!

 • Drop

  Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Juniora! <3

  Tego prezentu sprzed 2 lat pewnie już nigdy nic nie przebije, no chyba, że kolejny Junior… 😉 (ale by było!!) 😀

  • Kolejny na pewno będzie innej daty :D.

   • Drop

    Ta pewność jest bardzo intrygująca 😉 😉

 • Anka, wszystkiego najlepszego.